Serial „World on Fire” na kanale Epic Drama

Międzynarodowa spółka medialna Viasat World nabyła prawa do emisji serialu „World on Fire“ we współpracy z partnerem dystrybucyjnym ITV Studios Global Entertainment.

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

Serial powstał na zlecenie BBC One, a za jego produkcją stoi studio Mammoth Screen (producent m.in. serialu „Poldark“). Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany scenarzysta Peter Bowker. Zdjęcia do serialu powstały w Europie, m.in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Ta poruszająca, wielowątkowa historia opowiada o początkach II wojny światowej, widzianych oczami zwykłych ludzi, żyjących w różnych regionach objętych globalnym konfliktem. Pierwszy sezon składa się z siedmiu godzinnych odcinków i opowiada o pierwszym roku wojny, poczynając od inwazji Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 r., a kończąc na Bitwie o Anglię.

W gwiazdorskiej obsadzie oprócz zdobywczyni Oskara, Helen Hunt, zdobywcy nagród Emmy i BAFTA, Seana Beana, oraz nominowanej do Oskara zdobywczyni Nagrody im. Laurence’a Oliviera, Lesley Manville, zobaczymy również znakomitych polskich aktorów: Zofię Wichłacz, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Radosława Kaima i Tomasza Ziętka. Pierwszych siedem odcinków serialu opowiada o mrożących krew w żyłach początkach II wojny światowej. W „World on Fire“ zobaczymy wzajemnie przeplatające się losy bohaterów z Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych, którzy muszą zmierzyć się z codziennością w obliczu katastrofy.

Jak mówi Karin Heijink, VP Pay-TV Products and Channels w Viasat World: World on Fire należy do tych produkcji z kategorii premium, które są uwielbiane przez widownię kanału Epic Drama. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że udało nam się wykupić prawa do emisji tej niezwykłej produkcji. Ta opowiedziana z pasją historia zwykłych ludzi ma w sobie wszystkie niezbędne elementy dobrego serialu: szlachetność i przemoc, odwagę i strach, miłość i stratę, nadzieję i marzenia. Dodatkowym atutem są lokalne wątki i międzynarodowa obsada. Tego typu produkcje cieszą się niezwykłą popularnością wśród widzów Epic Drama. Jesteśmy przekonani, że nasi widzowie pokochają bohaterów „World on Fire“ i z z zapałem będą śledzić ich losy od momentu, gdy serial trafi na antenę w całej Europie Środkowo-Wschodniej tej jesieni.

Jennifer Ebell, SVP Sales EMEA w ITV Studios Global Entertainment dodaje: Z nadawcą kanału Epic Drama ściśle współpracujemy od startu kanału, czyli od 1,5 roku. Doświadczenie zdobyte przy poprzednich projektach umacnia nas w przekonaniu, że trudno byłoby o lepszy kanał dystrybucji dla serialu „World on Fire“. O tej przełomowej produkcji jest już głośno, jeszcze przed jego oficjalną premierą, dlatego liczymy, że na długo zapadnie w serca widzów kanału Epic Drama.

Serial oferuje świeże spojrzenie na pierwsze dni wojny, opowiadając o wielkich wydarzeniach przez pryzmat losów zwykłych ludzi. To pełna adrenaliny, chwytająca za serce opowieść o bohaterach, którzy wbrew swej woli zostali uwikłani w największą tragedię XX wieku. Od Harry’ego, młodego brytyjskiego tłumacza, który negocjuje z nazistami w Warszawie, próbując przemycić swoją polską kochankę Kasię za granice kraju; po czekającą na Harry’ego w domu Lois, młodą pracownicę fabryki w Manchesterze, która wykorzysta wszystkie możliwości, jakie da jej wojna, by odmienić swój los. Będzie też Nancy, amerykańska korespondentka wojenna uzależniona od ryzyka i adrenaliny, a także rodzina Rosslerów z Berlina, którzy martwią się o swojego syna żołnierza i zrobią wszystko, by ochronić niepełnosprawną córkę przed represjami nazistowskiego reżimu.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *