Serial „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” w TVP1 HD

TVP1 HD jeszcze w kwietniu 2016 roku zainauguruje emisję dwóch premierowych seriali tureckich. 25 kwietnia rozpocznie emisję serialu „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem”, a już 20 kwietnia na antenie TVP1 HD zadebiutuje serial „Grzech Fatmagül”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Grzech Fatmagul” to adaptacja powieści Vedata Turkali. Młoda i piękna Fatmagül mieszka z bratem i bratową w Cesme, nadmorskiej miejscowości w zachodniej Turcji. Wkrótce ma się odbyć jej ślub z Mustafą, miejscowym rybakiem, którego kocha od dziecka. Dziewczyna z radością oczekuje dnia, w którym zamieszka z ukochanym mężczyzną we własnym domu, z dala od bratowej. Niestety, tragiczne wydarzenie pokrzyżuje te plany i odmieni na zawsze jej życie. Pewnego dnia Fatmagül zostaje brutalnie zgwałcona przez czterech młodych mężczyzn odurzonych alkoholem i narkotykami. W oczach miejscowej społeczności staje się pohańbiona. Zrozpaczony i wściekły Mustafa odtrąca ją i żyje wyłącznie pragnieniem zemsty. Trzej gwałciciele pochodzą z bogatych i wpływowych rodzin, które zrobią wszystko, by sprawę zatuszować. Czwarty, prosty miejscowy chłopak, zostaje wyznaczony do roli kozła ofiarnego…
Premiera: środa, 20 kwietnia, godzina 14:00

„Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” to kolejna produkcja twórców „Wspaniałego stulecia”, które cieszyło się wśród polskich widzów dużym zainteresowaniem – od początku br. serial oglądało średnio ponad 2,3 mln widzów (udziały 25%). Premierowy odcinek telewizja turecka wyemitowała 12 listopada 2015 roku. Serial opowiada o życiu kobiety, która w historii Imperium Osmańskiego odegrała nie mniejszą rolę, niż znana ze „Wspaniałego Stulecia” sułtanka Hurrem (Roksolana). Mowa o Mahpeyker Kosem Valide Sultan Aliyyetü’ – San Hazretleri – znanej również jako Mahpeyker Sultan lub Kösem (1589-1651). Piękna Greczynka imieniem Anastazja, sprzedana w wieku 15 lat do haremu sułtana Ahmeda I, w krótkim czasie została ulubioną nałożnicą, a potem żoną władcy i wywierała ogromny wpływ na politykę państwa osmańskiego. Dwa razy została regentką, najpierw swojego syna, a później wnuka. Była bardzo wybitną postacią podczas tzw. Sułtanatu kobiet.
Premiera: poniedziałek, 25 kwietnia, godzina 15:50

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *