Serial „Zdrówko!” na CBS Action

Przeintelektualizowana studentka filologii angielskiej, były miotacz drużyny Red Sox, listonosz o filozoficznej naturze i sfrustrowany księgowy – co łączy te postaci? Wszystkie są bohaterami uwielbianego przez widzów na całym świecie serialu „Zdrówko!”. Akcja produkcji śledzi losy kilku barwnych osób, które codziennie zbierają się w jednym z bostońskich barów, by opowiadać sobie historie, docinać sobie i udzielać sobie wsparcia – w zależności od nastroju. Pełen uroku, nagrodzony 28 statuetkami Emmy i sześcioma Złotymi Globami serial będzie można oglądać na CBS Action od 3 kwietnia w dni powszednie (oprócz Poniedziałku Wielkanocnego 17 kwietnia) od godziny 17:00 (po dwa odcinki).

Sprawdź godziny emisji serialu „Zdrówko” w PROGRAMIE TV

Sam Malone (Ted Danson) był niegdyś jednym z najlepszych zawodników bejsbolowej drużyny Red Sox, jednak problemy z alkoholem przyczyniły się do przedwczesnego zakończenia jego sportowej kariery. Teraz Sam pracuje jako barman w barze „Cheers”, którego jest właścicielem. W prowadzeniu lokalu pomaga mu jego były trener Ernie Pantusso (Nicholas Colasanto), nazywany przez wszystkim Coachem, który cierpi na zaburzenia pamięci długo- i krótkotrwałej – najwyraźniej oberwał w głowę piłką kilka razy za dużo. W barze pracuje także kelnerka Carla (Rhea Perlman) cyniczna, głośna i skłonna do kłótni – zarówno ze swoim pracodawcą, jak i z klientami baru.

W 1. odcinku widzimy, jak Sam na stanowisko kelnerki zatrudnia także Diane (Shelley Long), egzaltowaną, cytującą wytrwale Yeatsa studentkę filologii angielskiej. Do głównych bohaterów zalicza się też Norm (George Wendt), stale utyskujący na swoją pracę księgowy, i listonosz Cliff (John Ratzenberger), którego głównym celem w życiu jest drobiazgowe roztrząsanie absolutnie każdego problemu. Mimo różnic charakterów, z biegiem czasu postaci te stają się dla siebie bliskie jak członkowie rodziny – i tak jak członkowie rodziny chwilami doprowadzają się nawzajem do szału…

W serialu „Zdrówko!” próżno szukać misternie skonstruowanej fabuły, zaskakujących zwrotów akcji czy poruszających scen, które wstrząsną nami do głębi. I nie szkodzi! Perypetie grupy sympatycznych nieudaczników to świetna rozrywka, która jest doskonałym sposobem na odprężenie się po stresującym dniu. Siłą tego programu, poza świetnie skonstruowanymi, wyrazistymi postaciami, są też dialogi, którymi przerzucają się bohaterowie. Szermierka słowna trwa niemal bez ustanku – serial pozbawiony jest typowo sitcomowych, topornych sytuacyjnych gagów, dzięki czemu sprawia widzowi dużo radości, nie urągając przy tym jego inteligencji.

Serial zdobył przychylność krytyki i uwielbienie widzów na całym świecie. Produkcja została uhonorowana sześcioma Złotymi Globami i 28 statuetkami Emmy, a także wieloma innymi nagrodami.

1. i 2. sezon serialu „Zdrówko!” będzie można oglądać na CBS Action od 3 kwietnia w dni powszednie (oprócz Poniedziałku Wielkanocnego 17 kwietnia) od godziny 17:00 (po dwa odcinki).

Źródło: CBS Action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *