Serial „Złote serce” w TVP1

W środę, 14 grudnia 2016 roku, o godzinie 18:30 w TVP1 odbędzie się premiera portugalskiego serialu „Złote serce” w reżyserii Francisco Antuneza.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1

Serial „Złote serce” opowiada historię życia Marii, kobiety w średnim wieku, samej wychowującej córkę. Dla Catariny jest zdolna do każdego poświęcenia. Maria i jej córka Catarina żyją w biedzie. Mieszkają w przyczepie kempingowej na polu namiotowym. Mimo tego Maria zdołała kosztem wielkich wyrzeczeń opłacić studia córki na prestiżowej uczelni. Dla Catariny gotowa jest do wszelkich poświęceń. Pewnego dnia dzwoni do niej były pracodawca, Miguel. Starszy pan jest bardzo chory, pragnie przed śmiercią uporządkować swoje życie i ponaprawiać wyrządzone krzywdy. Proponuje Marii pracę opiekunki i mieszkanie w jego luksusowej rezydencji. Rodzina Miguela traktuje obie kobiety z dużą nieufnością. Tym bardziej, gdy okazuje się, że starszy pan postanowił umieścić je w swoim testamencie. Catarina nie mogąc się doczekać spadku, postanawia zabić swego dobroczyńcę. Maria staje przed wyborem albo zostanie wspólniczką zbrodni, albo doniesie na rodzoną córkę. Serial otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym Golden Globe dla Mariany Pacheco.

Odcinek 1.:
Poznajemy Marię i jej córkę Catarinę. Maria pracuje i mieszka w posiadłości należącej do Antonia, bogatego starszego i schorowanego człowieka. Pracowała dla niego wiele lat wcześniej, ale musiała odejść, bo miała romans z synem Antonia, Henrique. Razem z nią mieszka tam teraz Catarina, jej córka i studentka. Kiedy umiera Antonio, policja oskarża Marię o zabicie pracodawcy. Następuje retrospekcja i dowiadujemy się, jak Maria i Catarina trafiły do domu Antonia.

„Złote serce”

Premiera: środa, 14 grudnia, godzina 18:30

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *