TVP ABC w ofercie Cyfrowego Polsatu

Na mocy aneksu do umowy zawartej pomiędzy Telewizją Polską a Cyfrowym Polsatem, począwszy od 1 stycznia 2017 roku prawie 3,5 mln abonentów tego operatora będzie miało dostęp do kanału dziecięcego Telewizji Polskiej – TVP ABC.

Sprawdź szczegóły oferty kanału TVP ABC w PROGRAMIE TV

Sfinalizowanie umowy dystrybucyjnej TVP ABC z Cyfrowym Polsatem to szczęśliwy dzień dla milionów polskich rodzin, które od nowego roku będą miały dostęp do najlepszych polskich programów dla dzieci – mówi członek Zarządu TVP, Maciej Stanecki. – Jest to też zapowiedź zwiększenia oglądalności TVP ABC i, co się z tym wiąże, perspektywa zwiększenia polskiej produkcji programów i filmów dla dzieci. Wierzę, że autorzy polskich filmów animowanych odczują skutki tej decyzji już w przyszłym roku – podkreśla Maciej Stanecki.

TVP ABC to jedyny polski, ogólnie dostępny naziemny kanał telewizyjny dla dzieci, skierowany do widzów w wieku 3-2 lat. To najlepiej oglądana stacja dziecięca w Polsce. Jesienią udziały w grupie dzieci 4-12 wyniosły aż 7,8%. W porównaniu do jesieni ub. roku jest to wzrost aż o 69%.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *