Seriale realizowane przez ATM Grupę w dziesiątce najchętniej oglądanych

Spośród realizowanych przez spółki ATM Grupy SA produkcji „Siła wyższa” jest najchętniej oglądaną polską serialową nowością w jesiennej ramówce. Wraz z „Ojcem Mateuszem” i „Światem według Kiepskich” należy też do pierwszej dziesiątki najlepiej oglądanych polskich seriali. „Galeria” pozostaje najbardziej udanym debiutem z gatunku soap opera.

Premierowy odcinek „Siły wyższej” przygotowanej przez Studio A dla TVP1/HD obejrzało 4,3 mln widzów. Serial miał także najwyższy udział w grupie 4+ – 27%. Dzięki takim wynikom Jedynka została liderem pasma. Nowy serial Studia A wyprzedził także „Lekarzy” w TVN (3,1 mln widzów, 25,4% w grupie 4+) i „Przyjaciółki” w Polsacie (2,6 mln, 25,2% w grupie 4+). „Siła wyższa” zajmuje obecnie piątą pozycję w top 10 najlepiej oglądanych polskich seriali. Wyższe, trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmuje „Ojciec Mateusz”, realizowany przez należącą do ATM Grupy spółkę Baltmedia. Nowy sezon serialu ogląda średnio 5,1 mln widzów (udział w grupie 4+ to 33,3%). W rankingu tym znalazła się też inna produkcja ATM Grupy – „Świat według Kiepskich”. Ten jeden z najstarszych seriali na polskim rynku, wciąż bawi średnio 2,7 mln widzów (18,9% w grupie 4+).

Natomiast „Galeria” pozostaje najbardziej udanym debiutem z gatunku soap opera w ciągu ostatnich czterech sezonów ramówkowych. Na starcie, w pierwszym tygodniu emisji „Galeria” gromadziła średnio 3,2 mln widzów, podczas gdy „Linia życia” i „Rezydencja” – po 2,5 mln. Intensywnie promowana nowość Jedynki – „Wszystko przed nami” gromadzi również mniejsza widownię – średnio 1,45 mln. Ponadto celem postawionym przez TVP1/HD przed twórcami serialu było też podjęcie próby odświeżenia pasma, poprawienie jego profilu widowni i został on osiągnięty. „Galeria” przyciąga więcej kobiet i młodych widzów, mieszkańców większych miast, z wyższym wykształceniem i lepszymi dochodami, a więc targety atrakcyjne dla reklamodawców. Obecnie serial, który od jesieni emitowany jest w nowym paśmie, o godzinie 18:45 ogląda średnio 1,8 mln Polaków. Tym samym „Galeria” zwiększyła widownię tego pasma o 450 tys. widzów, a jego udział w grupie 16-49 o 43%.

W rankingu TOP10 wszystkich seriali i telenowel w jesiennych ramówkach aż trzy miejsca przypadły produkcjom realizowanym przez spółki ATM Grupy SA. Wszystkie dane za Nielsen Audience Measurement.

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *