Setne urodziny Kazimierza Górskiego w TVP

W sobotę, 5 czerwca o godz. 20:00 TVP2 zaprasza na galę poświęconą legendzie polskiej piłki nożnej. „Kazimierz Górski. Urodziłem się dla piłki – Gala w 100. rocznicę urodzin” to wydarzenie artystyczne, w którym udział wezmą wybitni przedstawiciele świata sportu oraz rodzina Pana Kazimierza. W programie nie zabraknie również występów muzycznych w wykonaniu gwiazd polskiej estrady.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP2

„Kazimierz Górski. Urodziłem się dla piłki – Gala w 100. rocznicę urodzin” to wyjątkowe wydarzenie rozrywkowe, którego bohaterem będzie Kazimierz Górski – jeden z najwybitniejszych trenerów polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Widzowie będą mogli przenieść się do czasów „Orłów Górskiego”, czyli drużyny, która podbiła serca kibiców na całym świecie – ówczesna reprezentacja Polski triumfowała na Igrzyskach Olimpijskich 1972 w Monachium, cztery lata później grała w finale IO 1976 w Montrealu, a także zajęła 3. miejsce na Mistrzostwach Świata 1974 w Niemczech Zachodnich.

Sylwetka „trenera tysiąclecia” zostanie zaprezentowana we wspomnieniach, anegdotach jego córki Urszuli, syna Dariusza, kolegów oraz podopiecznych z reprezentacji m.in. Włodzimierza Lubańskiego, Lesława Ćmikiewicza, Jana Tomaszewskiego, Grzegorza Lato, Andrzeja Strejlau, Pawła Janasa, Jerzego Engela, Michała Listkiewicza czy Jerzego Gorgonia.

W programie nie zabraknie też materiałów archiwalnych i fragmentów najważniejszych spotkań piłkarskich. Sportowym wspomnieniom będą towarzyszyć występy gwiazd polskiej sceny muzycznej: Maryli Rodowicz, Andrzeja Dąbrowskiego, Kamila Bednarka, Cleo, Eleni, zespołu Tulia, TRE VIOCI i Staszka Karpiela-Bułecki.

Galę poprowadzą znani i lubiani komentatorzy sportowi: Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski.

„Kazimierz Górski. Urodziłem się dla piłki” – Gala w 100. rocznicę urodzin cz. I – TVP2, 5 czerwca, godz. 20:00
„Kazimierz Górski. Urodziłem się dla piłki” – Gala w 100. rocznicę urodzin cz. II – TVP2, 5 czerwca, godz. 21:05

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *