„Sherlock” i „Tutanchamon” – dwie premiery w TVP2 HD

„Sherlock Holmes i upiorna panna młoda” – specjalny pełnometrażowy odcinek opowiadający o przygodach najsłynniejszego detektywa na świecie, już w niedzielę, 17 stycznia 2016 roku o godzinie 20:10 na antenie TVP2 HD, tuż po światowej premierze w BBC. Ponadto od 21 stycznia 2016 roku w każdy czwartek o godzinie 21:45 Dwójka pokaże nowość – mini serial historyczny „Tutanchamon”.

„Sherlock Holmes i upiorna panna młoda”
„Sherlock Holmes i upiorna panna młoda” to specjalny odcinek, w którym Holmes i Watson spróbują rozwiązać kolejną frapującą zagadkę w realiach wiktoriańskiej Anglii. Jest rok 1895. Londyn epoki wiktoriańskiej. Przy Baker Street mieszka słynny detektyw, Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch). Od lat rozwiązuje najbardziej skomplikowane kryminalne zagadki tego miasta i okolic. W tej niełatwej pracy dzielnie sekunduje mu przyjaciel i powiernik, doktor medycyny, John H. Watson (Martin Freeman). Uwagę Holmesa skupia tym razem niezwykła historia Tomasa Ricolettiego, który nagle spostrzega swoją żonę w stroju ślubnym sprzed lat. Cóż w tym dziwnego? Otóż nie byłoby nic, gdyby nie fakt, że kilka godzin wcześniej małżonka pana Ricolettiego popełniła samobójstwo. Duch pani Ricoletti w sukni ślubnej pojawia się uporczywie na ulicach Londynu i żąda zemsty… Ale cóż to za wyzwanie dla najsłynniejszego detektywa na świecie!
Premiera: niedziela, 17 stycznia, godzina 20:10

Czwarty sezon „Sherlocka” widzowie TVP2 HD zobaczą premierowo w marcu 2016 roku, a już teraz, w każdy piątek o godzinie 22:15 Dwójka przypomina odcinki z sezonów 1-3.

„Tutanchamon”
Sześcioodcinkowy serial historyczny o jednym z najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej tajemniczym faraonie starożytnego Egiptu. Żądza władzy, miłość, zazdrość, dworskie intrygi, widowiskowe sceny batalistyczne, a wszystko to w bajkowej scenerii piasków Maroka, pięknych kostiumach i doskonałej obsadzie z laureatem Oscara, Sir Benem Kinglseyem w jednej z głównych ról w nowym serialu „Tutanchamon”.
Premiera: czwartek, 21 stycznia, godzina 21:45
Emisja: czwartek, godzina 21:45

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *