Singiel L.U.C’a i Smolika na charytatywnej licytacji w Trójce

L.U.C., Smolik i międzynarodowa orkiestra Rebel Babel nagrali utwór, który wystawią w piątek 18 grudnia 2015 roku na licytację w Trójce w ramach akcji „Święta bez granic 2015”. Zwycięzca będzie mógł nazwać piosenkę swoim imieniem i zdecydować, czy podzieli się nią ze słuchaczami, czy na zawsze pozostanie ona w jego prywatnej kolekcji. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie w całości na rzecz małych podopiecznych Fundacji KOOCHAM – dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

Z inicjatywą tej akcji wyszli sami muzycy – Łukasz „L.U.C” Rostkowski i Andrzej Smolik zgłosili się do Programu 3 z niecodzienną propozycją napisania, wyprodukowania, wydania (tylko w jednej sztuce) i oddania na aukcję swojego wspólnego, premierowego utworu. Sesja nagraniowa tajemniczej piosenki, która być może nigdy nie doczeka się publicznej emisji (o czym zdecyduje zwycięzca licytacji), odbyła się 8 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. W przygotowaniu singla wzięli udział muzycy z Polski i z Ukrainy w ramach projektu budowania wielokulturowej, pozytywnej orkiestry Rebel Babel Jana Feat.’a. Nagranie to zostanie wystawione na trzeciej aukcji Trójki w ramach tegorocznej edycji charytatywnej akcji „Święta bez granic 2015” i odbędzie się w piątek 18 grudnia w godzinach 16:00-19:00. Licytację poprowadzi Kuba Strzyczkowski, a specjalnym gościem audycji będzie współautor nagrania – Andrzej Smolik.

Osoba, która wyceni najdrożej nasz utwór, dostanie jego jedyną kopię, a tak naprawdę oryginał w formacie singla kompaktowego. Ponadto otrzyma licencję i prawo do zadecydowania o premierze i podzielenia się piosenką z innymi albo prawo do tego, by kawałek ten pozostał tylko w jego fonotece – wyjaśnia L.U.C. – Tytułem singla będzie imię zwycięzcy aukcji wypisane osobiście przez artystów na jego jedynym egzemplarzu, do którego okładkę przygotował – również charytatywnie i tylko w jednej sztuce – znakomity ilustrator Michał Dziekan. Otwórzcie serca i bądźcie z nami – zaprasza L.U.C.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *