Soboty na Dzikim Zachodzie ze Stopklatką TV

W jaki sposób przenieść się do świata kowbojów i poszukiwaczy złota? W lipcu to proste! Wystarczy w każdą sobotę o godzinie 20:00 włączyć Stopklatkę TV. Stacja zaprezentuje specjalny cykl filmowy, w którym pokaże takie hity jak: „Bezprawie”, „Strażnicy Teksasu”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Zaginione” oraz „Mexican”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Dla fanów filmów o Dzikim Zachodzie Stopklatka TV przygotowała zarówno kultowe tytuły jak i nowsze produkcje. Sobotni cykl stacja rozpocznie klasycznym westernem „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” w reżyserii króla tego gatunku – Sergio Leone. W głównych rolach zobaczyć będzie można wielkie gwiazdy kina: Claudię Cardinale, Charlesa Bronsona i Henry’ego Fondę, który przez długi czas odmawiał przyjęcia tej roli. Namówił go jednak do tego sam twórca, przylatując do Stanów Zjednoczonych na specjalne rozmowy z aktorem. Zdjęcia do filmu odbywały się głównie we Włoszech oraz Hiszpanii. Kilka ujęć zrealizowano jednak w słynnym Monument Valley w USA.

„Zaginione” to z kolei uznany western w reżyserii Rona Howarda. Film łączy w sobie również elementy thrillera oraz kina obyczajowego. Zagrali w nim Cate Blanchett oraz Tommy Lee Jones. Obraz przedstawia losy Maggie, samotnie wychowującej dwie córki kobiety, mieszkającej na pustkowiach Nowego Meksyku. Pewnego dnia bandyta porywa jedną z dziewczynek. Chwilę później pojawia się dawno niewidziany ojciec Maggie, który oferuje pomoc w poszukiwaniach. Na ten odważny pomysł scenariusza wpadł sam twórca filmu. By całość była jak najbardziej realistyczna, zdecydowano się wprowadzić sceny, w których niektórzy bohaterowie mówią językiem Chiricahua, czyli jednym z dialektów wykorzystywanych przez Apaczów.

W połowie lipca widzowie będą mogli przenieść się na Dziki Zachód, ale w nieco innym, bardziej współczesnym wydaniu. W szalonej komedii kryminalnej „Mexican” Brad Pitt wyrusza do Nowego Meksyku po zabytkowy pistolet. Musi dostarczyć go swojemu szefowi-gangsterowi. Szybko okazuje się jednak, że bezcenna broń zaczyna przynosić same nieszczęścia. Gwiazdorowi na ekranie partneruje piękna Julia Roberts, wcielająca się w jego dziewczynę, Samanthę.

Do świata kowbojów Stopklatka TV powróci w trzymającym w napięciu filmie akcji „Strażnicy Teksasu”. Przeniesie on widzów do 1875 roku, gdzie kapitan Leander McNelly będzie musiał zmierzyć się z bandytami nękającymi miasteczka i pobliskie rancza. W filmie zobaczymy Ashtona Kutchera, który zagrał jednego ze śmiałków, walczących u boku kapitana. Jak sprawdzi się w tej niecodziennej dla siebie roli?

Na koniec miesiąca Stopklatka TV przygotowała coś specjalnego dla fanów Kevina Costnera – głośny western „Bezprawie”. Aktor jest reżyserem tego filmu, wcielił się w nim również w jedną z głównych postaci. Costner zadbał, aby jego film był utrzymany w realistycznym tonie – na planie znajdowali się profesjonalni kowboje. Aktor był ponoć tak bardzo zaangażowany w realizację projektu, że nawet gdy pękł mu wyrostek robaczkowy, ani na chwilę nie przestał kręcić filmu.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *