Spotkanie z cyfrowym radiem w Sky Tower we Wrocławiu

W dniach 25-26 listopada 2015 roku w Galerii Handlowej Sky Tower we Wrocławiu, w ramach kampanii promującej cyfrowy system nadawania audycji DAB+, odbędzie się kolejne z serii spotkań poświęconych cyfryzacji radia. Polskie Radio zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać jak działa radio cyfrowe z bliska.

Polskie Radio jest prekursorem cyfryzacji radia w Polsce. Cyfrowy sygnał radiowy objął swoim zasięgiem już 18 aglomeracji i około 54% mieszkańców Polski. W październiku i listopadzie w wybranych galeriach handlowych – w Szczecinie (CH Kaskada), Katowicach (CH Silesia) i Warszawie (CH Arkadia) organizowane były specjalne showroomy Polskiego Radia, w których każdy mógł poznać szczegóły dotyczące procesu cyfryzacji oraz przetestować możliwości radioodbiorników cyfrowych.

Dotychczas spotkania we wszystkich miastach cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kolejne wydarzenie odbędzie się już 25 i 26 listopada br. we Wrocławiu w Galerii Handlowej Sky Tower. Powstanie tam studio Polskiego Radia 24, z którego na żywo nadawany będzie program dotyczący tematyki związanej z lokalnym samorządem, a odwiedzający będą mogli zapoznać się z dostępnymi na polskim rynku odbiornikami cyfrowymi.

DAB+, czyli Digital Audio Broadcasting Plus, to nowa technologia radiofonii cyfrowej. Choć obok tradycyjnej emisji dźwięku oferuje szereg dodatkowych, innowacyjnych rozwiązań m.in. przesyłanie opisów, obrazów oraz informacji o ruchu drogowym dla systemów nawigacji, to niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest ona przyszłością analogowego medium. Warunkiem odbierania danych w systemie DAB+ jest posiadanie odpowiedniego odbiornika radiowego. Tego typu innowacje często kojarzą się z wysokimi cenami, ale tutaj wszystkich miłośników technologicznych nowości czeka miła niespodzianka – najtańsze radio można kupić już za niecałe 200 zł.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *