Stacja „Rzeszów/Tyczyn” z nowym pozwoleniem radiowym

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał na rzecz spółki Info-TV-Operator Sp. z o.o., operatora multipleksu telewizji mobilnej, nowe pozwolenie radiowe na używanie urządzeń nadawczych w celu rozpowszechniania programów telewizyjnych tworzących multipleks płatnej telewizji mobilnej (MUX-4) przez stację nadawczą „Rzeszów/Tyczyn”.

Aktualizacja: W dniu 10 sierpnia 2012 roku spółka Info-TV-FM, której właścicielem jest Grupa Cyfrowy Polsat, poinformowała, iż stacja Rzeszów/Tyczyn rozpoczęła pracę z mocą 5 kW.

Stacja ta już posiadała pozwolenie radiowe, ale w porównaniu do poprzedniego zwiększona została moc nadawcza z 2 kW do 5 kW. Jednak pomimo otrzymania nowego pozwolenia radiowego stacja „Rzeszów/Tyczyn” nadal pracuje z mocą nadawczą 2 kW, gdyż spółka Info-TV-Operator nie otrzymała jeszcze stosownych dokumentów od Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które zobowiązałyby ją do zmiany tego parametru. Należy zaznaczyć, iż nowe pozwolenie ważne jest do 31 października 2012 roku („stare” obowiązuje do 31 maja 2015 roku), co oznacza, że stacja z nową mocą nadawczą będzie nadawała tylko do wspomnianego terminu.

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej/Info-TV-FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *