„Uwaga!” we wrześniu skończy 10 lat

„Uwaga!” – czyli magazyn interwencyjny 2 września skończy dziesięć lat! W tym czasie dziennikarze „Uwagi!” wykryli i ujawnili wiele afer i skandali. Magazyn to także akcje społeczne i wspieranie Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. „Uwaga!” – codziennie w TVN. Prowadzą: Zbigniew Łuczyński i Tomasz Kubat.

Dziennikarze „Uwagi!” tropią to, co wzbudza emocje, niepokoi, ciekawi. Wyzysk w pracy, niesprawiedliwość sądów, niekompetencja urzędów, niefrasobliwość instytucji, które powinny nieść pomoc, niezawiniona śmierć – to tematy, obok których reporterzy nie przechodzą obojętnie. Pukają do drzwi, szukają winnych, zadają trudne pytania. Są skuteczni i często bezkompromisowi. A na swoim koncie mają nagłośnienie wielu afer, oszustw i niesprawiedliwości. „Uwaga!” chlubi się ujawnieniem takich tematów jak agresja w szkole, odświeżanie wędlin w zakładach mięsnych Constar, wyzysk pracowników w sieci sklepów Biedronka czy ostatnio afera solna.

„Uwaga!” to także akcje społeczne, które odbiły się szerokim echem. Pierwsza z nich (nagrodzona w plebiscycie „Serce dla zwierząt”) to „Zwierzęta są jak ludzie. Czują!”, druga – „Mądrzy Rodzice”, której ideą jest wywołanie refleksji na temat postępowania z dziećmi, sposobów spędzania z nimi czasu, wyrażania emocji.

W każdą niedzielę magazyn zamienia się w „Kulisy sławy”, gdzie przedstawiane są sylwetki znanych Polaków.

Magazyn reporterów „Uwaga!” wystartował 2 września 2002 roku. Najpierw znakiem rozpoznawczym programu były ukryte kamery i prowokacja dziennikarska. Dzięki nim udało się wykryć wiele afer. Metody stosowane przez reporterów „Uwagi!”, podobnie jak ich bezkompromisowość, budziły wielkie kontrowersje. Potem stały się standardem pracy dziennikarskiej. Obecnie praca reporterów „Uwagi!” jest doceniona i nagradzana.

Hasłem programu niezmiennie jest „Uwaga w Twojej sprawie!”. Stąd od września nie zabraknie reportaży interwencyjnych, gdzie dziennikarze „Uwagi!” zajmą się problemami zwykłych ludzi.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *