„Studio z zupełnie innej beczki” na AMC Polska

Studio z zupełnie innej beczki, nowa produkcja dokumentalna AMC, której polska premiera odbędzie się w niedzielę 5 maja o 21:00 na kanale AMC, śledzi losy powstania wyjątkowego brytyjskiego studia filmowego – HandMade Films. Poprzez niepublikowane wcześniej wywiady z najważniejszymi postaciami zaangażowanymi w powstanie studia, program ukazuje wyjątkowy moment w historii filmu oczami filmowców i aktorów, jak również człowieka, od którego to wszystko się zaczęło – członka zespołu The Beatles i legendy muzyki – George’a Harrisona. Pełnometrażowy dokument jest pierwszą brytyjską oryginalną produkcją AMC.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału AMC

Kiedy w ostatniej chwili wycofano fundusze na film Żywot Briana, George Harrison zastawił swój dom i biuro, żeby całkowite sfinansować przedsięwzięcie. Będąc zagorzałym fanem Monty Pythona, przypisywał produkcji zachowanie zdrowia psychicznego za czasów, gdy był jednym z Beatlesów, a pomoc finansową potraktował jako rewanż. Ogromny sukces filmu zaowocował założeniem firmy HandMade Films.

Wytwórnia HandMade zdominowała brytyjską scenę filmową etosem produkcji niesztampowych filmów, których nikt inny nie chciał produkować, co było ewenementem w branży filmowej. W portfolio HandMade znajdują się takie produkcje jak Żywot Briana, Długi Wielki Piątek, Bandyci czasu i Prywatne zajęcia (potrójny zdobywca nagrody BAFTA) Alana Bennetta, czy też Withnail i ja oraz nominowana do Oskara Mona Lisa. Dzięki hojności Harrisona związanej z chęcią pomagania innym w spełnianiu ich marzeń przy jednoczesnym pozostawianiu im wolnej ręki przy pracy, filmowcy mogli się rozwinąć i zabłysnąć. Jako że filmy wyprodukowane przez HandMade wygrywały nagrody i wykształciły wielu wybitnych filmowców, firma osiągnęła sukces, którego mało kto się spodziewał. Hołdowano tu zasadzie integralności i współpracy.

Poprzez niepublikowane dotąd wywiady i materiały z udziałem Harrisona, nowe i ekskluzywne wywiady z nagrodzonym BAFTĄ Michaelem Palinem, nominowanym do Golden Globe’a i Oskara Terrym Gilliamem, nominowanym do Oskara Richardem E. Grantem, zdobywcą Oskara Neilem Jordanem, zdobywcą Oskara i nagrody Golden Globe Bobem Hoskinsem, Studio z zupełnie innej beczki pokazuje na jak głębokie wody porwała się firma HandMade Studio oraz jakie ryzyko musiała ponosić produkując te niezwykle unikatowe i inteligentne filmy. W filmie zobaczymy także wypowiedzi Bruce’a Robinsona, Raya Coopera, Dicka Clementa, Iana La Frenaisa, Cathy Tyson, Brendy Vaccaro, A Martineza, Richarda Loncraine oraz Jonathana Lynna.

Współtwórcami i współreżyserami programu dla AMC Networks International są Ben Timlett i Bill Jones z Bill & Ben Productions oraz Kim Leggatt.

Producentami wykonawczymi filmu są Harold Gronenthal (EVP of Programming and Operations, AMC/SundanceTV Global), Bruce Kenyon i Nicky Davies Williams, CEO of DCD Rights. Za amerykańską i międzynarodową dystrybucję filmu odpowiedzialna jest firma DCD Rights.

Źródło: AMC Networks International

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *