Super Bowl z udziałem Rihanny w TVP Sport

Po raz kolejny widzowie Telewizji Polskiej będą mogli zobaczyć na żywo mecz o mistrzostwo NFL pomiędzy Philadelphia Eagles i Kansas City Chiefs. Super Bowl to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również występy wielkich gwiazd muzyki, w tym roku będzie to Rihanna, która wraca na scenę po 5 latach przerwy. Transmisja meczu w nocy z niedzieli na poniedziałek, 13 lutego o godzinie 0:30 w TVP Sport.

Sprawdź godziny transmisji NFL w PROGRAMIE TV

Super Bowl, czyli finał ligi futbolu amerykańskiego, co roku przyciąga przed telewizory 100 milionów widzów w samych Stanach Zjednoczonych i swoją popularnością przebija inne prestiżowe krajowe rozgrywki takie jak: koszykarskie NBA, hokejowe NHL czy baseballowe MLB. Super Bowl to również słynne wydarzenie medialne, za półminutowy spot reklamowy w tym roku trzeba było zapłacić ponad 7 milionów dolarów.

W tym roku odbędzie już 57. edycja tego spotkania, a w finale zagrają Philadelphia Eagles i Kansas City Chiefs, którzy zwyciężali w finałach w 1970 i 2020 roku. Ich rywale dokonali tego tylko raz, w 2018 roku.

Tegoroczny finał będzie wyjątkowy pod kilkoma względami: po raz pierwszy w historii Super Bowl dojdzie do pojedynku dwóch czarnoskórych rozgrywających (Patricka Mahomes’a z Chiefs oraz Jalena Hurts’a z Eagles); po przeciwnych stronach barykady staną bracia, co też jest historycznym wydarzeniem, Travis Kelce reprezentujący Kansas City oraz Jason Kelce z Philadelphii.

Super Bowl słynie także z występów największych gwiazd muzyki popularnej. W przerwie spotkania, podczas tzw. halftime show, na scenie pojawiają się najpopularniejsi piosenkarze czy grupy na świecie. Poprzednio była to Katy Perry, a wcześniej swoje utwory na tej scenie wykonywali m.in. Coldplay, Lady Gaga, Beyonce, Shakira oraz Jennifer Lopez czy The Weeknd.

W tym roku główną gwiazdą Super Bowl będzie Rihanna. Wcześniej muzyk country Chris Stapleton dostąpi zaszczytu wykonania amerykańskiego hymnu.

TVP Sport zaprasza na studio przedmeczowe już od godz. 23:55. Poprowadzi je Maciej Kurzajewski, a jego gośćmi będą: Jakub Samel, Krzysztof Krzemień, Witold Cebulewski i Hubert Romańczyk.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Mecz rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, 13 lutego o godzinie 0:30 w TVP Sport, a skomentują go Jakub Kazula i Piotr Bera. Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV.

W poniedziałek zostanie również wyemitowana powtórka meczu o godzinie 16:00 w TVP Sport.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *