„Świat według Kiepskich” wrócił na plan

Ferdek otworzy przedszkole i zainwestuje w magiel. Odkryje także, że jest podsłuchiwany… 5 stycznia 2015 roku we wrocławskim studiu ATM Grupy rozpoczęły się zdjęcia do kolejnych odcinków „Świata według Kiepskich”. W życiu bohaterów najdłuższego sitcomu na świecie będzie wiele zabawnych i wzruszających sytuacji i tajemnic do rozwiązania, także metafizycznych. Pojawi się także, głównie za sprawą efektów komputerowych, Krzysztof Ibisz, a gościem specjalnym będzie Sebastian Mila. Reżyserem nowych 12. odcinków jest Patrick Yoka. Emisja planowana jest na wiosnę w Polsacie.

Ferdek Kiepski, rozmyślając na ławce w parku nad swoim kiepskim życiem, odkryje osobliwą rzecz – że jego, człowieka zasadniczo nie przepadającego za dziećmi, te ostatnie wręcz uwielbiają. Niejako pod naciskiem lgnących do niego maluchów i ich rodziców zostanie zmuszony do założenia społecznego przedszkola. Przy tej okazji okaże się, że Boczek świetnie sprawdza się jako kucharz od flaczków i bigosu, a Paździoch ma katechetyczne wykształcenie.

Pewnego dnia Kiepski i Badura odkryją niespodziewanie, że mają wspólne korzenie. A jest nim magiel. Stara, niemiecka maszyna do maglowania, znaleziona przez Badurę, przypomni także Paździochowi, gdzie i w jakim otoczeniu przeżywał swoje pierwsze erotyczne fascynacje. Namacalnie połączy też całą trójkę, nie tylko w sferze wspomnień z dzieciństwa, ale konkretnego działania. Szanse długofalowego biznesu pokrzyżuje jednak samogon Badury i ulubiona sutanna księdza, wykrochmalona przypadkiem 60 razy…

Ferdek, z powodu piszczenia w domu słyszanego tylko przez niego, zostanie także posądzony o chorobę psychiczną. Kiedy, z pomocą, uda mu się wreszcie zlokalizować miejsce dziwnych dźwięków, odkryje też ich przyczynę – jest podsłuchiwany! Kto i dlaczego podsłuchuje jego mieszkanie, wyjaśni emisja nowej serii.

Gościem specjalnym jednego z odcinków będzie Sebastian Mila. Piłkarz pojawi się w sitcomie z powodu podobieństwa do jednego z bohaterów.

W nowej serii „Świata według Kiepskich” na planie pojawi się stała ekipa: Marzena Kipiel-Sztuka (Halinka), Andrzej Grabowski (Ferdek), Bartosz Żukowski (Waldek), Ryszard Kotys (Paździoch), Renata Pałys (Paździochowa), Dariusz Gnatowski (Boczek), Barbara Mularczyk (Mariolka), Zofia Czerwińska (Malinowska), Anna Ilczuk (Jolasia), Badura (Lech Dyblik), i Kozłowski (Andrzej Gałła).

Kolejna seria znów jest realizowana w największej wrocławskiej hali ATM Grupy. Zdjęcia potrwają około miesiąca.

Zdjęcie: Grzegorz Gołębiowski
Zdjęcie: Grzegorz Gołębiowski

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *