Światowy Dzień Telewizji 2017 w TVP

21 listopada telewizyjni nadawcy publiczni i prywatni świętują Światowy Dzień Telewizji, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 roku. Tego dnia przyjrzymy się roli medium w przemianach cywilizacyjnych XX i XXI w., jego ewolucją i przyszłością. Telewizja Polska, już po raz piąty, włączy się w obchody międzynarodowego święta.

TVP w dniu 21 listopada wyemituje na swoich antenach przygotowany przez Europejską Unię Nadawców (EBU) międzynarodowy spot promujący Światowy Dzień Telewizji. W programach publicystycznych TVP eksperci i ludzie telewizji będą dyskutować na temat zmieniającej się roli telewizji w dzisiejszym świecie. Dziennikarze porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o przyszłości tego medium, jego szansach i zagrożeniach w obliczu zachodzącej na naszych oczach rewolucji cyfrowej, a także jak telewizja jest postrzegana przez opinię publiczną. Tematyka Światowego Dnia Telewizji będzie obecna także w emitowanych 21 listopada programach takich jak „Dzień Dobry Polsko” oraz „Pytanie na Śniadanie”.

Elementem tegorocznej edycji święta telewizji jest zwrócenie uwagi na zaufanie i bezpieczeństwo informacji, jako atrybuty wyróżniające to medium w epoce alternatywnych źródeł informacji i fake newsów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *