Światowy Dzień Telewizji w TVP

Pod hasłem „Kochamy Telewizję” 21 listopada 2015 roku obchodzony będzie tegoroczny Światowy Dzień Telewizji. Z tej okazji telewizje publiczne i komercyjne w Europie, Azji, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Australii wyemitują 30 sekundowy spot adresowany przede wszystkim do młodego pokolenia widzów. Jego pomysłodawcami są organizacje i stowarzyszenia mediów publicznych, komercyjnych i domy mediowe, takie jak: EBU, ACT, EGTA i UNRIC. Telewizja Polska włączy się także w obchody tego międzynarodowego święta.

Spot zatytułowany „We are generation TV” odnosi się do sposobu korzystania z telewizji przez młodych ludzi. Na całym świecie najmłodsza widownia ogląda programy telewizyjne nie tylko na tradycyjnych odbiornikach, ale przede wszystkim korzysta z urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i tablety.

Dla stacji telewizyjnych młodzi widzowie to bardzo ważna grupa odbiorców. Z badań EBU wynika, że osoby wieku 15-24 dziennie oglądają ponad 2 godziny swoich ulubionych programów. Także z myślą o upowszechnianiu wśród nich sympatii do telewizji w mediach społecznościowych pojawią się dedykowane temu wydarzeniu specjalne hashtagi: #WeLoveTV i #WorldTVDay. 21 listopada jako Światowy Dzień Telewizji został ogłoszony w 1996 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, na pamiątkę pierwszego Światowego Forum Telewizji.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *