Lutoslawski Youth Orchestra zagra w radiowej Dwójce

W najbliższy piątek, 20 listopada 2015 roku, o godzinie 19:00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się występ orkiestry złożonej z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia – Lutoslawski Youth Orchestra. Transmisja wydarzenia na antenie radiowej Dwójki, a streaming wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl.

Co roku instruktorzy Jeunesses Musicales, międzynarodowej organizacji zajmującej się rozwojem młodych ludzi poprzez muzykę, podróżują po Polsce, szukając najzdolniejszych muzyków w wieku od 14 do 18 lat. We współpracy ze słynną Philharmonia Orchestra powstaje orkiestra symfoniczna, w której uczniowie mogą zdobywać nie tylko profesjonalne umiejętności, ale również uczyć się tego, co w życiu najważniejsze: odpowiedzialności, zaufania, kreatywności i pracy w grupie.

W piątkowy wieczór o godzinie 19:00 Lutoslawski Youth Orchestra pod batutą Adriána Vareli zaprezentuje: Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 Felixa Mendelssohna, Kompozycję własną Lutoslawski Youth Orchestra 2015 oraz Symfonię nr 9 „Z Nowego Świata” op. 95 Antonína Dvořáka. W roli solisty wystąpi skrzypek Jakub Jakowicz.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *