W czwartek 19 listopada 2015 roku po godzinie 19:00 na antenie Polskiego Radia RDC będzie można wysłuchać debaty odbywającej się w warszawskim Centrum Społeczności Żydowskiej. Dyskusję wokół tematu “Nasze religie. Podobieństwa i różnice między judaizmem, chrześcijaństwem i islamem” poprowadzi Tomasz Stawiszyński.

Hajnt to cykl spotkań i debat, przeznaczony zarówno dla profesjonalistów z różnych dziedzin, jak i osób, które są zainteresowane dialogiem judaizmu ze współczesnością. W centrum dyskusji w czwartek 19 listopada staną religie – Judaizm, Islam i Chrześcijaństwo. Dyskutanci zastanowią się co nas łączy, co nas różni, o tym jak mamy rozmawiać w obecnych czasach, czy dialog pomiędzy tymi religiami ma sens i co z tego wynika.

W debacie udział wezmą: dr George Yacoub, prof. Stanisław Krajewski oraz o. dr hab. Marek Nowak. Wstęp wolny.

Tomasz Stawiszyński – absolwent Instytutu Filozofii UW, eseista, publicysta. W TVP Kultura prowadził “Studio Alternatywne” i współprowadził “Czytelnię”. Był redaktorem działu kultura w “Dzienniku” oraz szefem działu krajowego i szefem działu publicystyki w “Newsweeku” (2007-2012). Jego teksty ukazywały, bądź ukazują się m.in. na łamach “Gazety Wyborczej”, “Tygodnika Powszechnego”, “Dwutygodnika”, “Czasu Kultury”, “Krytyki Politycznej” i “Dziennika Opinii”. Autor książki “Potyczki z Freudem. Mity, pułapki i pokusy psychoterapii” (2013). Na antenie RDC prowadzi autorski program “Niedziela Filozofów, czyli potyczki z życiem” (niedziela, od godziny 10:00 do 14:00) oraz audycje w paśmie “Poranek RDC” (piątek i sobota, po godzinie 7:00).

Źródło: Polskie Radio RDC