Święta i Sylwester w Kino Polska

W Święta ważne rozmowy, a w Sylwestra zabawa – tak jest nie tylko w życiu, ale i na antenie Kino Polska.

„Rozmowy przy świątecznym stole” (piątek, 25 grudnia, godzina 9:45) to już tradycja w Kino Polska. Tym razem Magdalena Juszczyk spotkała się z Andrzejem Wajdą i Krystyną Zachwatowicz. Rozmowa, odbywająca się we wspaniałym wnętrzu Rydlówki – dworku, w którym odbyło się wesele opisane w słynnym dramacie – nie mogła pominąć tematu wspaniałej ekranizacji sztuki Wyspiańskiego, ale pojawiały się także wątki bardziej osobiste. Po programie Kino Polska zaprezentuje „Wesele” (piątek, 25 grudnia, godzina 10:25) Andrzeja Wajdy, po cyfrowej rekonstrukcji.

Tuż po Świętach z kolei warto obejrzeć wywiad ze Zbigniewem Preisnerem w „Programie obowiązkowym” (niedziela, 27 grudnia, godzina 19:30), który narzekał co prawda na wczesną porę rozmowy, ale i tak dał się namówić na wspomnienia o Krzysztofie Kieślowskim i zdradził, dlaczego nie był w kinie od 1989 roku.

Nie zabraknie jednak i innych filmów. W wigilijne popołudnie Kino Polska proponuje najlepszą chyba część cyklu „Święta polskie”: „Żółty szalik” (czwartek, 24 grudnia, godzina 16:50) Janusza Morgensterna z rolą Janusza Gajosa jako pewnego dyrektora, który w przeddzień Świąt musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. W drugi dzień świąt warto z kolei obejrzeć film Agnieszki Holland „Julia wraca do domu” (sobota, 26 grudnia, godzina 20:00) z Mirandą Otto (ostatnio serial „Homeland”, wcześniej np. „Władca Pierścieni”) i Williamem Fichtnerem (jednym z najlepszych aktorów charakterystycznych Hollywood), którzy jako polsko-kanadyjskie małżeństwo walczą o uratowanie swojego związku i rodziny.

W sylwestrowy nastrój na antenie Kino Polska wprowadzą najlepsi polscy komicy: od popołudnia do wczesnego wieczoru trwał będzie bowiem maraton najlepszych skeczy topowych kabaretów – czyli „Kabaretowy Rejs” (czwartek, 31 grudnia, od godziny 17:10). W Nowy Rok widzowie kanału wejdą zaś z „Tulipanem” (czwartek, 31 grudnia, od godziny 22:05): Kino Polska za jednym zamachem emituje bowiem wszystkie odcinki tego skandalizującego niegdyś serialu o podrywaczu i oszuście matrymonialnym, którego postać zainspirowana została przez autentyczną historię słynnego Kalibabki.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *