Święta w TVN 7

Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż… Stacja TVN 7 przygotowała na ten czas zestaw najlepszych rodzinnych propozycji programowych. Każdy wielbiciel kina znajdzie dla siebie coś wyjątkowego.

W Wigilię o godzinie 20:00, kiedy wszyscy zasiądą do świątecznych kolacji, TVN 7 wyemituje film przygodowy „Podróż do wnętrza Ziemi”. W wyprawie naukowej na Islandię wezmą udział przyrodnik wizjoner Trevor Anderson (Brendan Fraser), jego bratanek Sean (Josh Hutcherson) i piękna miejscowa przewodniczka imieniem Hannah (Anita Briem). Pewnego dnia ekipa podróżników zostaje niespodziewanie uwięziona w jaskini, którą mogą opuścić tylko jedna drogą – wiodącą coraz głębiej i głębiej do centrum Ziemi. Podczas wędrówki przez światy, o których istnieniu nikt nie wie, na ich drodze stają stworzenia jak z sennego koszmaru – rośliny-ludożercy, gigantyczne latające piranie, ogniste ptaki i przerażające jaszczury z mroków prehistorii. Obserwując z obawą oznaki narastającej aktywności wulkanicznej, podróżnicy zdają sobie sprawę, że muszą opuścić podziemną krainę jak najszybciej – zanim będzie za późno.

O godzinie 21:55 – „Appaloosa” czyli dwaj zaprzyjaźnieni rewolwerowcy, Virgil Cole (Ed Harris) i Everett Hitch (Viggo Mortensen). Bohaterowie zostają poproszeni przez mieszkańców niewielkiej Appaloosy, by zaprowadzili porządek w mieście terroryzowanym przez wpływowego i bezwzględnego ranczera Randalla Bragga (Jeremy Irons). On i jego ludzie mają już na sumieniu śmierć poprzedniego szeryfa i jego zastępców. Cole i Hitch szybko ustanawiają porządek w mieście. Trudno jednak znaleźć im dowody potrzebne do skazania ranczera. W międzyczasie Cole wikła się w romans z przybyłą do miasta pianistką Allison (Renee Zellweger), łamiąc tym samym odwieczną zasadę, która pozwalała mu przeżyć – nie wiązać się emocjonalnie. Okazuje się, że jego uczucie do kobiety może przynieść zgubę nie tylko jemu, ale i jego przyjacielowi.

W środę, 25 grudnia o godzinie 10:05 – film rodzinny „Świąteczna ucieczka”. Bliźniaczki Julie i Sarah Thompson (Ashley i Mary-Kate Olsen) postanawiają spędzić Boże Narodzenie u babci. W podróż wybierają się same, bez wiedzy i opieki dorosłych. Nie znają nawet dokładnego adresu babci i, jak łatwo zgadnąć, wkrótce zaczynają mieć poważne kłopoty. Podróż staje się wyjątkowo niebezpieczna, gdy dziewczynki zostają uwikłane w niecne sprawki pewnej gangsterskiej pary.

O 14:15 kolejny film dla całej rodziny – „Tajemniczy ogród”, czyli wzruszająca opowieść o przyjaźni trojga dzieci. Mary (Kate Maberly), Colin (Heydon Prowse) i Dickon (Andrew Knott) pewnego dnia znajdują opuszczony i zaniedbany ogród. Postanawiają, że odtąd będzie to miejsce ich wspólnych zabaw. Udaje im się ożywić ogród i stworzyć z niego baśniową oazę, pełną pięknych kwiatów, zielonych drzew i krzewów, raj dla dzieci i zwierząt. Dzięki wspólnej pracy i łączącej ich tajemnicy udaje im się również stworzyć więź i przyjaźń, która przetrwa nawet czas największej próby.

Wieczorem, o godzinie 20:00 amerykański hit – „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Film jest wierną ekranizacją bestsellerowej powieści autobiograficznej Franka Abagnale’a Juniora (Leonardo DiCaprio), napisanej wspólnie ze Stanem Reddingiem. Opowiada o pięciu latach z życia Abagnale’a wypełnionych oszustwami, zabawą i ciągłą ucieczką przed śledzącym go agentem FBI, Carlem Hanratty (Tom Hanks).

W czwartek, 26 grudnia, od rana coś dla wielbicieli „starego” kina – „Sabrina” z Audrey Hepburn w roli głównej. W filmie Hepburn wciela się w córkę szofera pracującego w domu zamożnych państwa Larrabee. Sabrina skrycie podkochuje się w młodszym z synów pracodawców, hulace i uwodzicielu Davidzie (William Holden), który jest przeciwieństwem starszego brata, statecznego i zrównoważonego Linusa (Humphrey Bogart). Pewnego dnia ojciec wysyła dziewczynę do Paryża, by nabrała ogłady i wyuczyła się na dobrą służącą. Po kilku latach z Europy wraca mądra i świadoma swej urody kobieta. Teraz to ona jest obiektem pożądania, a bracia zapominają o majątku i pochodzeniu.

O godzinie 20:00 – przezabawna komedia „Cztery Gwiazdki”. Historia opowiada o losach Brada (Vince Vaughn) i Kate (Reese Witherspoon) którzy zawsze wykorzystywali okres świąteczny żeby uciec na urlop w egzotyczne zakątki świata. Taki zamiar mają także w tym razem, ale ich plany zostają pokrzyżowane przez mgłę na lotnisku. Na domiar złego lokalna telewizja pokazała ich na ekranie przez co ich rodziny dowiedziały się, że oboje są w tej chwili w kraju. Teraz obie rodziny chcą ich zaprosić do siebie. Dla Brada i Kate zaczyna się ciężki czas…

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *