Sylwester 2015 w TVP2 HD

Sześć godzin muzyki i zabawy, polskie i światowe przeboje, gwiazdy polskiej sceny muzycznej, wykonawcy z zagranicy, multimedialna scenografia – wszystko to 31 grudnia od godziny 20:00 czeka widzów TVP2 HD, którzy właśnie z Dwójką postanowią spędzić sylwestrową noc.

Imprezy noworoczne we Wrocławiu to już tradycja TVP2. Sylwestrowy koncert każdego roku śledzi kilkumilionowa widownia. Miniony „Sylwester z Dwójką” osiągnął najlepszy wynik oglądalności w Polsce, pokonując tym samym imprezy transmitowane przez stacje komercyjne. Obejrzało go średnio 3,38 mln osób, co przełożyło się na 24,19% udziału w rynku w grupie 4+.

Tym razem, podczas najgorętszej nocy w roku, wrocławski Rynek rozbłyśnie wszystkimi kolorami Europy, stając się jej gorącym centrum. „Sylwester z Dwójką” wystartuje o godzinie 20:00 i potrwa sześć godzin, w trakcie których artyści – największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyjątkowi wykonawcy z zagranicy – przeniosą widzów w muzyczną podróż przez całą Europę. To ukłon w stronę Wrocławia, który już w styczniu oficjalnie stanie Europejską Stolicą Kultury 2016.

Na scenie wystąpi plejada muzycznych znakomitości: Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Sarsa, Margaret, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Dawid Podsiadło, Feel, Hey, Ira, Varius Manx, Kasia Stankiewicz, Rafał Brzozowski, Ewelina Lisowska, Natalia Przybysz, Natalia Schroeder, Kasia Cerekwicka, Natalia Nykiel, Krzysiek Zalewski, Kasia Popowska, chór Sound’n’Grace, a także finaliści „The Voice Of Poland” (Krzysztof Iwaneczko, Ana Andrzejewska, William Prestigiacomo i Tobiasz Staniszewski).

Pojawią się także gwiazdy z zagranicy. Podczas „Sylwestra z Dwójką” zaśpiewają: Kate Ryan, zespół OMD i formacja The Stranglers.

Koncert poprowadzi znane i lubiane trio z programu „The Voice of Poland”: Halina Mlynkowa, Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Dołączy do nich nowa prowadząca „Pytania na Śniadanie” – Marcelina Zawadzka.

Tradycyjnie nie zabraknie kabaretu. Widzów Dwójki bawić będzie duet: Ewa Błachnio z kabaretu Limo i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Tegoroczny, sylwestrowy koncert zrealizowany zostanie z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, umożliwiających m.in. uzyskanie efektu obrazu trójwymiarowego. Oprawę taneczną widowiska zapewni VOLT w choreografii Agustina Egurroli. Artystom będzie towarzyszyć zespół profesjonalnych muzyków – Pszona Band po przewodnictwem Krzysztofa Pszony, kierownika muzycznego programu „The Voice of Poland”.

Wydarzeniom na scenie głównej towarzyszyć będzie szalona prywatka z udziałem młodych, barwnych, pełnych życia i otwartości na świat Europejczyków. We Wrocławiu spotkają się po raz pierwszy. Podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat Polski, marzeniami na nadchodzący rok, opowiedzą, jak w ich krajach obchodzi się Sylwestra, a do domów zabiorą niezapomniane wspomnienia i wyjątkową atmosferę Wrocławia. Gospodarzem „europejskiej prywatki” będą Damian Michałowski z Radia ZET oraz Maciej Musiał. Atmosferę dodatkowo podgrzeje chór Sound’n’Grace i zespół bębniarzy.

„Sylwester z Dwójką” to także doskonała okazja, by powtórzyć sukces Social TV, znany widzom TVP2 m.in. z ostatniej edycji „Voice of Poland”. Uczestnicy Sylwestrowej zabawy będą mogli wysłać SMS-y z życzeniami noworocznymi, a następnie zobaczyć je na ekranie telewizora. Nie zabraknie także atrakcji dla Internautów. Zdjęciami z noworocznej imprezy będzie się można podzielić z widzami w całej Polsce. Najciekawsze, opublikowane na Facebooku fotografie, trafią na ekrany.

„Sylwester z Dwójką. Europa bawi się we Wrocławiu” – 31 grudnia, od godziny 20:00 w TVP2 HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *