„Sylwestrowa Moc Przebojów – Zakochaj się w Warszawie” w Polsacie

Już po raz piąty stolica przywita Nowy Rok podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów, organizowanej przez m. st. Warszawa i Telewizję POLSAT. Tego wieczoru usłyszymy nie tylko znane przeboje gwiazd, ale również zaprosimy wszystkich na największą dyskotekę w Polsce. Najbardziej znane dyskotekowe hity lat 70., 80., 90., oraz te współczesne, zaśpiewają we własnych interpretacjach m.in.: Zakopower, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, De Mono, Kora, Oddział Zamknięty, Afromental, Ewa Farna, Big Cyc, zespół Weekend oraz gość specjalny – ukraińska grupa Mirami.

Ta sylwestrowa noc będzie również niezapomniana dla zwycięzcy IV edycji „Tylko muzyka”, genialnego rockowego wokalisty Tomasza Kowalskiego, a także dla zdobywcy nagrody specjalnej tej edycji show – śląskiego rockowego zespołu grającego industrial metal – grupy Oberschlesien. Koncert rozpocznie się punktualnie o godzinie 20:00 na placu Konstytucji w Warszawie, oraz na antenie Polsatu – i trwać będzie blisko 6 godzin. O północy życzenia noworoczne warszawiakom i telewidzom z całej Polski złoży Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Patronem medialnym koncertu jest Radio Zet.

Sylwester na placu Konstytucji będzie w tym roku największą dyskoteką w Polsce. W ten wyjątkowy wieczór usłyszymy różne interpretacje największych przebojów dyskotekowych w wykonaniu polskich gwiazd. W szalonej dyskotece porwą nas do tańca najbardziej znane dyskotekowe hity lat 70., 80., 90., jak np. „Daddy Cool”, „Boys, boys, boys”, „Billie Jean” czy „Macarena”, ale i te współczesne, jak „Gangnam Style”, czy „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Te dwa ostatnie biją obecnie rekordy popularności – koreański wokalista z utworem „Gangnam” jest obecnie najchętniej oglądanym muzykiem na YouTube (klip ma już ponad 816 milionów odsłon na całym świecie), z kolei polski zespół Weekend również stał się hitem w sieci – ich oficjalny teledysk „Ona tańczy dla mnie” na YouTube ma już blisko 22 miliony odsłon. W trakcie Sylwestrowej Mocy Przebojów będziemy uczyć tańczyć – tych zgromadzonych na placu Konstytucji jak i widzów przed telewizorami – właśnie „Gangnam style” i „Ona tańczy dla mnie” (specjalny układ choreograficzny do tego właśnie utworu wykonują przed meczami już polscy kibice).

Najbardziej znane dyskotekowe hity zaśpiewają we własnych interpretacjach, m.in.: Feel, który wykona „What Is Love” Haddawaya, Volver zmierzy się z hitem „Gangnam style”, Big Cyc wykona nieśmiertelne „YMCA” grupy Village People, Letni Chamski Podryw zaśpiewa swoje popularne „Czinkłaczento”, Papa D zmierzy się z „Sunshine reggae”, Lemon wykona „Final Countdown” Europe, a Maciej Maleńczuk zaprezentuje swój najnowszy dyskotekowy medley, stworzony specjalnie na Sylwestrową Moc Przebojów. Gościem specjalnym będzie ukraińska grupa Mirami, którą usłyszymy w ich hicie „Sexualna”, ale też w znanym przeboju z lat 80. – „Boy, boys, boys” Sabriny. Po raz pierwszy przed wielotysięczną publicznością, na największej scenie sylwestrowej w Polsce, wystąpią również: zwycięzca IV edycji show „Tylko muzyka. Must be the music” – genialny wokalista, charyzmatyczny rockman z krwi i kości, Tomasz Kowalski, a także zdobywca nagrody specjalnej tej edycji show – śląski rockowy zespół grający industrial metal – grupa Oberschlesien.

Rok 2012 okazał się również rokiem przełomowym dla debiutujących, dobrze zapowiadających się młodych artystów, którzy szturmem zdobyli serca słuchaczy i listy przebojów wielu stacji radiowych w Polsce. To ich przebojów słuchaliśmy w ostatnim czasie niemalże non stop. 31 grudnia, na naszym Sylwestrze, zaśpiewają właśnie oni – ci, którzy zdążyli już zdobyli wielotysięczne rzesze fanów, m.in.: Honey Skarbek, Jula, Rafał Brzozowski, czy zespół Loka.

Na Sylwestrowej Mocy Przebojów nie zabraknie również chwili wspomnień z odbywających się w tym roku Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Warszawska Strefa Kibica przeszła do historii jako największa wielokulturowa strefa dla prawdziwych fanów piłki nożnej. Oprócz wspólnego oglądania meczów, kibice mogli bawić się na specjalnie z tej okazji organizowanych koncertach.

O północy życzenia noworoczne warszawiakom i telewidzom z całej Polski złoży Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wejściu w Nowy Rok towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni oraz wielki przebój Jennifer Rush – „Power Of Love”, który wykona specjalnie na tę okazję Alicja Węgorzewska.

Gospodarzami tej największej dyskoteki w kraju będą Paulina Sykut i Maciek Rock – oboje wcielą się w ten wyjątkowy wieczór w rolę najlepszych DJ’ów w Polsce. Towarzyszyć im będą: Maciej Dowbor, który przypomni najciekawsze chwile EURO 2012 i poprowadzi konkursy dla widzów, oraz Agata Młynarska i Krzysztof Ibisz, którzy w tym roku dla widzów będą mieli tylko same dobre wiadomości.

Największa impreza sylwestrowa na placu Konstytucji organizowana wspólnie z m. st. Warszawa i Telewizją POLSAT to już tradycja. Koncert rozpocznie się punktualnie o godzinie 20:00, będzie transmitowany jednocześnie na antenie Polsatu oraz Polsatu 2 i potrwa tym razem blisko 6 godzin. Noworoczne odliczanie pokaże również kanał Polsat News. Wielkim sukcesem zakończyła się ubiegłoroczna impreza na stołecznym placu Konstytucji – Telewizja POLSAT podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2011 uzyskała najlepszy wynik w historii, pokonując tym samym już po raz drugi swoją konkurencję, TVP2. Średni udział Polsatu w rynku telewizyjnym w czasie transmisji w grupie komercyjnej (16-49) wyniósł 30,28%, natomiast w grupie 4+ osiągnął wynik 29,15%. To aż o ponad 2,5 miliona widzów więcej niż w konkurencyjnej TVP2. Wieczór sylwestrowy transmitowany był jednocześnie na antenie Polsatu i Polsatu 2. Średnia minutowa widownia łącznie na obu antenach wyniosła blisko 4,4 miliona widzów, co dało łączne udziały na poziomie 36,02% w grupie 16-49 oraz 33,90% w grupie wszystkich oglądających. Rekordowa była także liczba osób bawiących się na placu Konstytucji w Warszawie – ponad 120 tysięcy.

Wszelkie informacje organizacyjne, pomocne warszawiakom w związku z sylwestrem, będą dostępne na stronach internetowych: www.sylwester-2012.eu oraz www.um.warszawa.pl już od najbliższego wtorku, tj. 4 grudnia 2012 roku. Znajdą się na niej, m.in. szczegółowa mapka przedstawiająca teren imprezy z zaznaczeniem wszystkich wejść, punktów medycznych, punktów informacyjnych, punktów gastronomicznych, ograniczeń i zakazów dla ruchu samochodowego.

Na „Sylwestrową Moc Przebojów – Zakochaj się w Warszawie” zapraszają Prezydent m. st. Warszawy i Telewizja POLSAT. Patronem medialnym koncertu jest Radio Zet.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *