Już w najbliższy piątek, 1 sierpnia, w siedzibie radiowej Trójki przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi grupa T.Love. Koncert poświęcony będzie bohaterom Powstania Warszawskiego w 70. rocznicę jego wybuchu.

W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zespół Muńka Staszczyka zaprezentuje wybrane utwory ze swojego repertuaru – kompozycje, które nastrojem wpiszą się w obchody rocznicy powstańczego zrywu. Nie zabraknie więc takich utworów, jak słynna “Warszawa” czy “Jałta” z repertuaru Jacka Kaczmarskiego.

Koncert otworzymy utworem “Pani z dołu”, który jako jedyny w naszym dorobku bezpośrednio nawiązuje do tematu Powstania. Myśląc o występie w Trójce, wybrałem przede wszystkim piosenki o wymiarze pacyfistycznym i antywojennym, które jednak nie zburzą klimatu tego dnia. Ale to nie znaczy, że zagramy cicho i spokojnie – to nie będzie akademia, ale prawdziwy, rockowy koncert! Dlatego publiczność może się spodziewać w piątkowy wieczór takich piosenek, jak “Nie, nie, nie” czy “Zabijanka” – zaprasza Muniek Staszczyk, wokalista i lider T.Love.

Początek koncertu o godzinie 19:05. Gospodarzem wieczoru będzie Piotr Baron.

Źródło: Polskie Radio