„Tajemniczy Składnik” w wiosennej ofercie Polsatu

Nowoczesna kuchnia, najnowsze trendy kulinarne oraz interesujące i praktyczne porady dla każdego pasjonata gotowania, których nie znajdzie się w książkach kucharskich. Już 10 marca Polsat zaprasza na nową produkcję pod tytułem „Tajemniczy Składnik”. Gospodyni programu, Joanna Koroniewska, zaprosi do kuchni cenionych szefów kuchni oraz ekspertów kulinarnych, którzy pokażą jej i widzom, jak w swoim domu przygotować danie rodem z najlepszej restauracji.

„Tajemniczy Składnik” to magazyn kulinarny, w którym Joanna Koroniewska będzie gościła w kuchni znakomitych kucharzy i ekspertów kulinarnych, i wspólnie z nimi będzie gotować oraz rozmawiać o jedzeniu. Będą nimi: Przemysław Błaszczyk, Justyna Mizera, Eliza Mórawska, Marcin Czubak, Aleksandra Sowa, Paweł Kibart, Marcin Przybysz, Sebastian Olma, Paweł Wałęsa i Martin Gimenez Castro. Goście opowiedzą Joannie o swoich doświadczeniach związanych z wieloletnią pracą w kuchni. Zdradzą swoje przepisy, pomysły na dania, ciekawostki oraz tajemnicze składniki, które sprawiają, że danie zawsze pięknie wygląda i wyjątkowo smakuje. Sekretem doskonale przygotowanej potrawy są jej tajemnicze składniki – wysokiej jakości produkty, ich zaskakujące połączenia, czy odpowiednia technika ich przygotowywania. Eksperci przekonają też Joannę, że bardzo ważną rolę odgrywają także urządzenia kuchenne służące do przyrządzania posiłków. Jednym z tajemniczych składników kucharzy jest z pewnością para – jej połączenie z gorącym powietrzem oraz powolne gotowanie w niskiej temperaturze produktów zapakowanych próżniowo. Odkrywając tajemnice przyrządzania wyjątkowych dań, Joanna Koroniewska podzieli się nimi z miłośnikami gotowania. Dając im możliwość przyrządzania dań, niczym z menu najlepszej restauracji. Zatem goście Joanny Koroniewskiej wprowadzą ją i widzów w meandry sztuki kulinarnej i podpowiedzą, jakie tajemnicze składniki czynią z każdej potrawy kulinarne dzieło sztuki. W innowacyjny sposób przedstawią nowoczesną kuchnię i kulinarne trendy w domowej odsłonie.

Gospodyni programu jest również chłonna wiedzy o gotowaniu, gdyż jej kuchnia przechodzi powolną rewolucję, odkąd na świat przyszła jej córka Janina. Jej najmocniejszym asem w rękawie są zupy. – Od kiedy pamiętam kochałam zupy. W każdym wydaniu. Babci rosół z domowym, ręcznie wyrabianym makaronem, to smak którego bardzo mi brakuje… Moja mama eksperymentowała w kuchni i wymyślała swoje wersje. Mam to po niej. Uwielbiam łączyć przepisy i dodawać swoje smaki. Wymyślam i modyfikuję różne wersje zup. Moja popisowa to zupa porowa. Wiele moich koleżanek już ją gotuje.

Debiut produkcji na antenie Polsatu we wtorek 10 marca, o godzinie 21:35, po „Hell’s Kitchen – Piekielnej Kuchni”.

Fot.: Aleksander Bogdański
Fot.: Aleksander Bogdański

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *