Teatr TV wraca do TVP Polonia

Po pięciu latach przerwy spektakle Teatru TV wracają do TVP Polonia. Od 5 listopada będą emitowane w każdą środę i dwukrotnie powtarzane dla różnych stref czasowych. Dzięki temu w Telewizji Polskiej pojawi się już piąta „scena teatralna”, pozwalająca na dostęp do arcydzieł dramatu.

Zaplanowana jest ona zarówno jako miejsce najlepszych premier ostatnich lat, jak też arcydzieł Teatru TV z całej jego zarejestrowanej historii.

Emisję zainauguruje „Moralność pani Dulskiej” z 2013 roku w reż. Marcina Wrony z Magdą Cielecką w roli tytułowej (w obsadzie również m.in.: Agata Buzek, Robert Więckiewicz i Jakub Gierszał). Tydzień później obejrzeć będzie można „Boulevard Voltaire” (2010) Andrzeja Barta w jego reżyserii (w obsadzie Ewa Wiśniewska i Janusz Gajos), następnie „Skutki uboczne” (2014) Petra Zelenki w reż. Leszka Dawida (z Krzysztofem Stroińskim, Adamem Ferencym i Dawidem Ogrodnikiem) oraz legendarny „Ożenek” Gogola z roku 1967 w reż. Ewy Bonackiej, z Anną Seniuk, Ireną Kwiatkowską, Janem Kobuszewskim, Wiesławem Michnikowskim i Wojciechem Pokorą.

Na grudzień zaplanowane są m.in. „Igraszki z diabłem” Jana Drdy, „Brancz” Jana Machulskiego i „Pastorałka” Leona Schillera.

Spektakle będą miały swoje stałe pory, dopasowane do stref czasowych na świecie (ale skorzystać może też na tym widz w Polsce): godzina 13:50 i 20:50 w środy oraz godzina 4:15 w nocy ze środy na czwartek.

Po poniedziałkowym Teatrze TV, wtorkowych: Studiu Teatralnym Dwójki i spektaklach w TVP Kultura o godzinie 20:20 oraz Internetowym Teatrze dla Szkół, Teatr TV w TVP Polonia będzie już piąta „sceną” teatralną w TVP.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *