Telenowela „Dziesięć przykazań” w TV Puls

W poniedziałek, 11 kwietnia 2016 roku, TV Puls rozpocznie emisję telenoweli „Dziesięć przykazań”, która okazała się ubiegłorocznym hitem w Brazylii. Od marca do listopada 2015 roku serial oglądało tam ponad 144 mln osób.

Telenowela „Dziesięć przykazań” to swobodna adaptacja życia biblijnego Mojżesza i jego otoczenia. Historyczne tło jest jednak tutaj tylko pretekstem do ukazania dworskich intryg, skomplikowanych relacji rodzinnych, bezwzględnej walki o władzę oraz całej gamy uczuć, które od zawsze towarzyszą człowiekowi, takich jak miłość, zazdrość i nienawiść. Bohaterami są zarówno historyczne, jak i fikcyjne postaci.

Telenowela „Dziesięć przykazań” to jedna z największych telewizyjnych produkcji w Brazylii ostatnich lat. Serial wyróżnia się zarówno wspaniałymi kostiumami, jak i charakteryzacją, dzięki czemu wiernie oddaje realia sprzed kilku tysięcy lat. Na potrzeby serialu zbudowano aż 28 scenografii na 7 tys. mkw. powierzchni. Na ekranie wystąpiło aż 85 aktorów, a liczba członków całej ekipy filmowej wyniosła 750 osób.

Brazylijska premiera „Dziesięciu przykazań” odbyła się w marcu 2015 roku, a produkcja bardzo szybko okazała się hitem w tym kraju. Od marca do listopada 2015 roku losy bohaterów serialu śledziło ponad 144 mln Brazylijczyków, a popularna brazylijska telewizja Rede Record, która jest głównym producentem serialu, poważnie zagroziła konkurencji, m.in. medialnemu gigantowi – telewizji Globo. Sukces produkcji okazał się tak duży, że zainteresowały się nią również inne kraje: serial zostanie wyemitowany m.in. w takich krajach, jak Niemcy, Anglia, Francja, Portugalia, Japonia i Chile. Na podstawie serialu powstał film kinowy, który również okazał się hitem w Brazylii. Tylko przez cztery pierwsze dni stycznia br. sprzedano ponad 400 tys. biletów na seans, co może uczynić z niego najbardziej kasowy film kinowy w Brazylii.

„Dziesięć przykazań”

Premiera: poniedziałek, 11 kwietnia, godzina 16:50
Emisja: poniedziałek-piątek, około godziny 17:00

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *