Telewizja POLSAT chce zmienić charakter TV6

Telewizja POLSAT w dniu 9 czerwca 2014 roku złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o dokonanie zmiany koncesji dla programu telewizyjnego pod nazwą TV6 w zakresie warunków programowych.

Modyfikacja koncesji miałaby polegać na zmianie charakteru TV6 z wyspecjalizowanego (dla młodzieży w wieku 6-19 lat) na uniwersalny oraz zapisu dotyczącego udziału w programie audycji realizujących wnioskowaną specjalizację programu.

KRRiT nie zdołała zakończyć postępowania wobec wniosku Telewizji POLSAT w terminie przewidzianym w polskim prawie, w związku z czym w dniu 9 grudnia 2014 roku wydała decyzję, w której uznała, że sprawa zmiany koncesji dla TV6 ma zawiły charakter i wymaga przeprowadzenia szczegółowej analizy, oraz ustaliła, że zakończenie postępowania nastąpi nie później niż w dniu 31 stycznia 2015 roku.

Jak wyjaśnia KRRiT, wyznaczenie nowego terminu do zakończenia postępowania ma związek z pracami podzespołu ds. gatunków telewizyjnych, którego celem jest opracowanie założeń oraz projektu rozporządzenia w zakresie art. 37 ust. 4 ustawy o radiofonii i telewizji.

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *