Telewizja Polska Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Telewizja Polska otrzymała tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Marka Europejska” w VI edycji konkursu dla przedsiębiorców. Nagrodę 17 września 2014 roku w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie odebrał członek zarządu TVP Bogusław Piwowar.

Po otrzymaniu nagrody z rąk pani minister Katarzyny Kacperczyk i prezesa BCC Marka Goliszewskiego członek zarządu TVP Bogusław Piwowar powiedział, że: – Telewizja Polska jak żaden inny nadawca telewizyjny promuje polską gospodarkę, polskich przedsiębiorców, polskie rolnictwo. Myślę, że robimy to dobrze i skutecznie w skali nie tylko Europy, ale i świata. Efektem jest właśnie ta nagroda. Myślę też, że to przede wszystkim TVP Polonia – posiadając największe zasoby i skutecznie je wykorzystując np. w programach „Polacy tu i tam” czy „Kulturalni.pl” – przyczyniła się do przyznania nam zaszczytnego tytułu Ambasadora Polskiej Gospodarki.

Jury konkursu wyłoniło 73 laureatów z całej Polski w czterech kategoriach: „Eksporter”, „Partner Firm Zagranicznych”, „Marka Europejska”, „Kreator Rozwiązań XXI wieku”.

Ambasador Polskiej Gospodarki to konkurs Business Centre Club (BCC) pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych. Jego celem jest wzmocnienie wizerunku przedsiębiorców-członków BCC oraz ich promocja poprzez nagradzanie najlepszych przykładów dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych. Konkurs jest adresowany tylko dla Członków BCC, a udział w nim i otrzymanie nagrody nie wiążą się z żadnymi opłatami.

Formuła konkursu jest szeroka. Poza eksporterami, dotyczy także firm przyczyniających się swoją działalnością do większej i lepszej rozpoznawalności gospodarki polskiej na świecie, tj. do importerów, firm współpracujących z zagranicznymi partnerami lub do podmiotów, z których innowacyjnych pomysłów korzystają przedsiębiorcy w Polsce i za granicą. Przedsiębiorcy mogą otrzymać tytuł w czterech kategoriach: „Eksporter”, „Partner firm zagranicznych”, „Marka europejska”, „Kreator rozwiązań XXI wieku”.

W VI edycji tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki zostało wyróżnionych 73 przedsiębiorców.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *