Telewizja Polska w konkursie na MUX-1 zaoferuje kanał dziecięcy

Telewizja Polska w konkursie na wolne miejsca w pierwszym multipleksie (MUX-1), który Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosi jeszcze w tym roku, planuje zaoferować kanał dziecięcy.

Telewizja Polska uważa, że kanał dziecięcy, który znajdzie się w ofercie pierwszego multipleksu powinien pochodzić od polskiego publicznego nadawcy, a nie od zagranicznego. W tym samym konkursie dziecięcy kanał planuje zaoferować również Turner Broadcasting System, który jest nadawcą takich stacji jak między innymi Boomerang i Cartoon Network.

Pierwszy multipleks obecnie jest zajmowany przez Telewizję Polską (TVP1 HD, TVP2, TVP INFO), ATM Rozrywkę, Eskę TV, Polo TV oraz TTV. Po 27 kwietnia 2014 roku Telewizja Polska musi opuścić pierwszy multipleks, a powstałe w ten sposób wolne miejsca zostaną zagospodarowane w wyniku rozstrzygnięcia wspomnianego konkursu. Oznacza to tyle, że zaraz po opuszczeniu pierwszego multipleksu, Telewizja Polska można na niego powrócić, ale z innymi kanałami. Nie jest wykluczone, że Telewizja Polska obok kanału dziecięcego zaoferuje również TVP Rozrywka oraz TVP Dokument.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska ma do dyspozycji cały trzeci multipleks (MUX-3), w którym docelowo będzie oferować TVP1 HD i TVP2 HD oraz kanały tematyczne. Według prezesa Telewizji Polskiej, Juliusza Brauna, za niecały rok sygnał MUX-3 pokryje powierzchnię całego kraju.

Źródło: media2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *