Telewizja Polska z nowościami na jesień 2015

Telewizja Polska, podczas gali „Obrazy jesieni” 20 sierpnia 2015 roku, zaprezentowała jesienne nowości oferty programowej. W TVP1 HD i TVP2 HD będzie ich kilkanaście. Widzowie zobaczą też nowe programy w kanałach tematycznych oraz nowe sezony, nowe odsłony i premiery najpopularniejszych produkcji telewizji publicznej. Galę z udziałem ponad trzystu gości uświetniły swoją obecnością gwiazdy programów, filmów i seriali TVP.

W prezentacji nowej oferty programowej Telewizji Polskiej, przygotowywanej dla dziennikarzy, fotoreporterów i partnerów biznesowych, udział wzięli m.in.: zastępca przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Graboś, przewodniczący Rady Nadzorczej TVP Stanisław Jekiełek oraz jej wiceprzewodniczący Leszek Rowicki i członek Lech Jaworski, przedstawiciele Rady Programowej, obecny prezes TVP Janusz Daszczyński, były szef TVP Juliusz Braun, który wraz z kierowanym przez siebie Zarządem skonstruował i zatwierdził ramówkę jesienną, szefowie anten i redakcji oraz licznie przybyli reporterzy i publicyści.

Witając zebranych gości obecny prezes Zarządu TVP Janusz Daszczyński podziękował poprzednikom za trud włożony w powstanie oferty jesiennej i zapowiedział, że jego autorska ramówka będzie miała swoją premierę wiosną 2016 roku.

Juliusz Braun, który zabrał głos po prezesie Daszczyńskim, powiedział m.in.: To dla mnie ogromna przyjemność, że mogę być z Państwem, gdy TVP prezentuje jesienną ramówkę. Jestem dumny, że przekazuję swojemu następcy Telewizję Polską w dobrej kondycji. 50 miesięcy temu zastaliśmy telewizję analogową, a przekazujemy cyfrową.

Juliusz Braun wyraził wdzięczność wszystkim swoim współpracownikom za twórczy wkład w skonstruowanie oferty, która „łączy atrakcyjność z misyjnością”.

Gospodarzami wieczoru byli Paulina Chylewska i Tomasz Kammel. Flesze fotoreporterów skierowane były na aktorów najnowszych seriali i prowadzących programy w TVP, którzy przybyli na otwarcie jesiennej ramówki. Prezentację wieczornej oferty programowej Telewizji Polskiej uatrakcyjniły m.in. występy artystów muzycznego show Dwójki „The Voice of Poland”.

Jesienną listę nowości w TVP1 HD otworzy nowy serial „Dziewczyny ze Lwowa” o losach czterech młodych kobiet z Ukrainy, które przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Po zakończeniu serialu, w grudniu TVP1 HD pokaże nowy sezon „Blondynki” z Joanną Moro. Nowościami Jedynki będą również programy: „Kryptonim szef”, w którym prezesi dużych firm opuszczają swoje gabinety i pracują jako zwykli pracownicy, by dowiedzieć się, co dzieje się w ich przedsiębiorstwach; „Retromania” – magazyn muzyczny prowadzony przez Margaret, Krzysztofa Szewczyka i Wojciecha Pijanowskiego; „Drzwi otwarte” o rodzinach zastępczych; „Do zobaczenia w Krakowie – Światowe Dni Młodzieży”; „Tajemnice dzikich zwierząt” oraz cykl biznesowo-doradczy Macieja Orłosia „Firmowe ewolucje”. Atrakcyjnie zapowiada się również nowy sezon programu „Rolnik szuka żony”. Jesienią Jedynka będzie kontynuować gatunki programowe, które tradycyjnie stanowią o jej renomie, w tym premierowe spektakle Teatru Telewizji (najbliższa premiera – „Rybka canero” Juliusza Machulskiego), premierowe odcinki „Sensacji XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego, premierowe filmy dokumentalne i fabularne (np. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” z Robertem Więckiewiczem), nowe odcinki audycji publicystycznych („Po prostu”, „Sprawa dla reportera” oraz „Świat się kręci”), a także Wielkie Testy, tym razem dotyczące wiedzy o Wojsku Polskim czy polskim filmie. W TVP1 HD jesienią także amerykańskie „Anno Domini – Biblii ciąg dalszy”.

Jesień w TVP2 HD zapowiada się równie emocjonująco. Na widzów czekają oryginalne nowości i kontynuacje najpopularniejszych produkcji, m.in. „The Voice of Poland”. W czerwonych fotelach 6. edycji programu zasiądą: Edyta Górniak, Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, a także duet Tomson i Baron. Jesienną nowością TVP2 HD będzie serial kryminalny „Prokurator”, na podstawie scenariusza Zygmunta i Wojciecha Miłoszewskich. Serialową premierą jesieni w TVP2 HD będzie też kostiumowo-obyczajowa produkcja turecka „Imperium miłości”. TVP2 HD przygotowała ponadto cykl dokumentalny „Moje 600 gramów szczęścia” oraz nowy, edukacyjny cykl „Podróże z historią”. Jesień w Dwójce to także najważniejsze, nagradzane na międzynarodowych festiwalach produkcje fabularne, m.in. nagrodzony Oscarem film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego „Ida”, nominowany do Oscara film Agnieszki Holland „W ciemności”, prezentowany na prestiżowym festiwalu filmowym Berlinale „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej, a także „Kret” Rafaela Lewandowskiego. Natomiast kolejnymi odsłonami „Studia Teatralnego Dwójki” będą głośne spektakle Tadeusza Kantora i spektakle z cyklu „Teatroteka”. W poniedziałkowe wieczory swoje miejsce ma także program „Tomasz Lis na żywo”. W ramówce także nowe odcinki programów „Paranienormalni Tonight” i „Latający Klub Dwójki”. Sporo niespodzianek czeka też miłośników „Pytania na śniadanie”. W planach nowe cykle i akcje społeczne, nowe pogodynki, a późną jesienią – zmiana wyglądu studia i nowa oprawa graficzna.

Z kolei w jesiennej ramówce TVP INFO widzowie, jak zwykle, otrzymają bieżące informacje dnia w „Serwisach” co pół godziny. Natomiast komentarze, rozmowy i analizy dotyczące aktualnych wydarzeń – w szerokiej ofercie publicystycznej, w tym w czwartkowym programie „Jan Pospieszalski: Bliżej” o godzinie 22:30. Podsumowanie wydarzeń mijającego dnia i zapowiedź wydarzeń dnia następnego – po godzinie 22:00.

TVP Kultura jesienią pokaże unikatowy na skalę światową Konkurs Chopinowski, specjalny koncert Natalii Przybysz oraz relacje z wielkiego święta polskiego filmu podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. W ramówce nie zabraknie nowości, jak np. premierowe pasmo „Musicale” i żelaznych kanonów „kulturalnej” oferty, w tym m.in. „Hali Odlotów”.

Jesienią widzowie TVP Regionalna otrzymają jeszcze więcej programów ze swojego regionu. Dłuższe będzie codzienne, wieczorne pasmo lokalne – rozpocznie się o godzinie 18:00, a zakończy o godzinie 22:15. Wśród nowości TVP Regionalna: „Książki pod specjalnym nadzorem” o unikalnych, najbardziej strzeżonych zbiorach polskich bibliotek, a także – telenowela dokumentalna „Eurołany” i poradnik dotyczący spraw prawnych „Przyjazny paragraf”.

Jesienią w TVP Historia m.in. premiera nowego cyklu dokumentalnego „Historia żywa” ukazującego pasję rekonstruktorów historycznych wydarzeń, a także nowe odcinki cyklu „Przewodnik Historyczny Bogusława Wołoszańskiego”.

Jesienne spotkania najmłodszych widzów z TVP ABC będą wypełnione premierowymi odcinkami programów i nowymi animacjami. W ofercie znajdą się m.in.: „Czytanie przed spaniem, czyli cała Polska czyta dzieciom”; nowe spotkania z „Nelą małą reporterką” i po raz pierwszy w TVP ABC – słynny serial „Krecik”. Wśród nowych propozycji dla rodziców i opiekunów dzieci m.in.: „Na kłopoty ABC”; „Niejadki i inne przypadki” oraz „Zioła i minerały dla dużych i małych”.

TVP Rozrywka zaprasza jesienią na premierowe odsłony: polskiej sceny stand-upu w „Tylko dla dorosłych”, najlepsze skecze czołowych polskich kabaretów w „Kabaretopie, czyli liście przebojów kabaretowych”, na spotkania z artystami polskiej rozrywki w „Gwiazdozbiorze TVP Rozrywka” oraz na interesujące wywiady w „A’la show”.

Jesienną ramówkę TVP Seriale wypełnią nowe produkcje i nowe sezony seriali, które stały się przebojami TVP ostatnich lat na czele z „Ranczem”, a także kultowe seriale, produkcje zagraniczne i obchody 40-lecia „Nocy i dni”.

Jesienna oferta programowa TVP Polonia to znane, cieszące się popularnością produkcje własne tej anteny; serialowe premiery; dokumenty historyczne, nawiązujące do 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz oferta filmowa i teatralna. Wśród nowości TVP Polonia są dwa cykle przyrodnicze: „Załoga Eko – na tropie tajemnic przyrody” i „Tańczący z naturą”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *