We wtorek, 2 lutego 2016 roku, o godziie 21:00 na miłośników westernów i filmów wojennych czeka polska premiera “Texas Rising – narodziny republiki” na kanale FilmBox Premium.

“Texas Rising – narodziny republiki” to westernowa produkcja ITV z 2015 roku, która stała się sensacją zeszłorocznych targów telewizyjnych w Cannes.

Najkrócej opisując fabułę: nie od razu Teksas zbudowano. Zanim stał się częścią USA, ta meksykańska prowincja zbuntowała się i ogłosiła niepodległość. Serial w reżyserii Rolanda Joffé (Oscarowe “Misja” i “Pola śmierci”) opowiada właśnie o krwawych zmaganiach amerykańskich rebeliantów z meksykańską armią – nie bez udziału, po obydwu stronach, rdzennych mieszkańców Ameryki.

To western z doskonałą obsadą (między innymi weterani Bill Paxton, Kris Kristofferson, Brendan Fraser, Ray Liotta czy znana z serialu “Arrow” Cynthia Addai-Robinson), a jednocześnie pełnowymiarowe kino wojenne ze starannie odtworzonymi detalami mundurów i broni, wiernie pokazujące ówczesną taktykę i przebieg starć.

FilmBox Premium pokaże pierwsze dwa odcinki we wtorek 2 lutego o godzinie 21:00. Kolejne części będzie można oglądać co tydzień aż do początków marca. Dla tych, którzy przegapią wtorkowe premiery, zaplanowane są powtórki – w każdą niedzielę około godziny 22:30. Serial ma 10 odcinków.

Źródło: Kino Polska TV

Share and Enjoy !

0Shares
0 0