the Memorial Tournament presented by Nationwide w Golf Channel Polska

Od 30 maja do 2 czerwca odbędzie się jeden z najważniejszy turniejów sezonu PGA TOUR: the Memorial Tournament presented by Nationwide. Gospodarzem zawodów jest Jack Nicklaus – ikona golfa, jeden z najlepszych zawodników w historii. Swój udział potwierdzili m.in. legenda świata sportu – Tiger Woods, zeszłoroczny zdobywca Pucharu FedExa – Justin Rose, jeden z najwybitniejszych golfistów ostatniej dekady – Phil Mickelson, oraz młody, ale już bardzo utytułowany Justin Thomas. Partnerem transmisji oraz gospodarzem Strefy Kibica Golf Channel Polska jest Volvo Car Warszawa.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Golf Channel

The Memorial Tournament presented by Nationwide to turniej golfowy, stawiający sobie trzy cele: upamiętnienie i uhonorowanie osób zasłużonych dla golfa, zaprezentowanie najlepszych na świecie golfistów rywalizujących na jednym z najbardziej wymagających pól oraz zbiórka funduszy dla organizacji charytatywnych. Gospodarzem jest Jack Nicklaus – rekordzista w liczbie zwycięstw turniejów wielkoszlemowych, uważany za najwybitniejszego golfistę w historii. Na jego zaproszenie do Dublina
w stanie Ohio zjadą się zatem najlepsi golfiści świata, aby rywalizować o pieniądze, prestiż oraz punkty rankingowe. Swój udział w turnieju potwierdzili m.in. Justin Rose, Phil Mickelson i Justin Thomas.

Warto wspomnieć, że na turniej Jacka Nicklausa przyjedzie również inny golfista nazywany „Największym” – Tiger Woods. „Tygrys” prezentuje w ostatnich miesiącach nierówną formę: po niesamowitym, historycznym zwycięstwie w turnieju Masters, nie zakwalifikował się do finałowych rund kolejnego turnieju wielkoszlemowego: PGA Championship. Jego występ jest zatem zagadką: jakiego Tigera zobaczymy tym razem? Do tej pory, zwyciężał The Memorial Tournament presented by Nationwide aż pięciokrotnie: w 1999, 2000, 2001, 2009 oraz 2012 roku. Nikt inny nie może pochwalić się takim rekordem. Czy i tym razem zdominuje rywalizację, jak za dawnych lat?

Transmisje w Golf Channel Polska: czwartek, piątek, niedziela: 20:30, sobota: 21:00.

Źródło: Golf Channel Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *