Thriller szpiegowski „W cieniu” na Epic Drama

Koniec lata kanał Epic Drama celebruje kolejną ekskluzywną premierą serialową. 27 sierpnia o godzinie 21:30 nadawca wyemituje „W cieniu” – oparty na faktach błyskotliwy i efektowny thriller, stworzony przez duet scenarzystek (matkę i córkę) – Kirsti i Katri Manninen.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Epic Drama

Tłem historycznym fimu jest walka KGB i CIA o kontrolę nad Finlandią w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie w 1955 roku. Po drugiej wojnie światowej ten mały północny naród znalazł się na pierwszej linii frontu światowego konfliktu politycznego. Jeśli kraj ma przetrwać, musi wytyczyć bezpieczny kurs między dwoma supermocarstwami i być przygotowanym na wszystko, nie wykluczając wojny totalnej.

W latach pięćdziesiątych XX wieku najgorętszym miejscem zimnej wojny nie był Waszyngton ani Moskwa, lecz Helsinki. Główna bohaterka Helena Korhonen (Emmi Parviainen), młoda Finka studiująca w Nowym Jorku, pewnego dnia zostaje zaatakowana przez tajemniczego napastnika. Kobieta właśnie wróciła ze Stanów Zjednoczonych i nawiedzana niepokojącymi wspomnieniami z dzieciństwa zwraca się o pomoc do swojego ojca chrzestnego, Yrjö (Hannu-Pekka Björkman). Ten zatroskany przyjaciel jest równocześnie zastępcą szefa fińskiej policji bezpieczeństwa „Pięść” – ściśle tajnej grupy, której zadaniem jest ochrona neutralności kraju. W miarę rozwoju sytuacji życie osobiste Heleny splata się z zawodowym, a ona sama decyduje, że jedynym sposobem na poznanie prawdy jest wstąpienie w szeregi tajnej jednostki.

Świat „W cieniu” ma swoją brutalną i mroczną stronę, w której nie brakuje zwrotów akcji. W tej dziesięcioczęściowej intrygującej serii fakty i wymyślona na potrzeby scenariusza rzeczywistość przenikają się, a postacie fikcyjne mieszają z historycznymi – w tym z prezydentem Finlandii Paasikivi i premierem Kekkonenem, walczącymi o to, aby żadne z mocarstw nie uzyskało przewagi. I chociaż Finlandia wyszła z tego cało, nie wszyscy bohaterowie „W cieniu” mieli tyle szczęścia.

„W cieniu”, premiera w Polsce wyłącznie na kanale Epic Drama 27 sierpnia o godzinie 21:30.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *