Tina Maze ekspertką Eurosportu

W najbliższy weekend w Soelden startuje Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Eurosport będzie transmitował zarówno zawody inauguracyjne, jak i cały sezon 2016/2017. W roli ekspertki stacji zobaczymy jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek ostatnich lat, Tinę Maze. Słowenka dzielić się będzie z widzami swoją wiedzą aż do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku.

Jedna z największych gwiazd zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi tuż przed startem tego sezonu ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Czterokrotna mistrzyni świata pozostanie jednak przy swojej dyscyplinie sportu w roli ekspertki Eurosportu. Na niecałe 500 dni przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w południowokoreańskim Pjongczangu, które w całości będą transmitowane w Eurosporcie, Maze dołączyła do znakomitego grona konsultantów stacji. Wśród nich są już takie postaci jak Adam Małysz, biathlonista Michael Greis czy alpejczyk Didier Cuche.

Cieszę się, że dołączam do ekipy Eurosportu i pozostanę przy dyscyplinie, którą kocham. Postaram się pokazać kibicom narciarstwo alpejskie z innej perspektywy – mówi Maze.

W czerwcu 2015 roku, Discovery Communications i Międzynarodowy Komitet Olimpijski podpisały porozumienie przyznające Eurosportowi wyłączne prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024.

Cieszymy się, że razem z Tiną będziemy zmierzać do igrzysk olimpijskich w 2018 roku – powiedział Peter Hutton, CEO w Eurosporcie. – To jedna z najwybitniejszych postaci w sportach zimowych ostatnich lat, która z pewnością odsłoni kibicom wiele ciekawych tajników narciarstwa alpejskiego – dodał.

Sezon zimowy 2016/2017 startuje już w najbliższy weekend w austriackim Soelden (22-23 października 2016 roku), gdzie rozpocznie się alpejski Puchar Świata. Na słynnym lodowcu Rettenbach zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w gigancie. Transmisje w sobotę i niedzielę od godziny 9:45.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *