Tour de Pologne przez najbliższe pięć lat w Telewizji Polskiej

Kolarski wyścig Tour de Pologne przez najbliższe pięć lat będzie obecny na antenach Telewizji Polskiej. 18 listopada 2014 roku, podczas uroczystego podsumowania 71. Tour de Pologne UCI World Tour, została podpisana umowa pomiędzy TVP i Lang Team.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Telewizji Polskiej. Wzięli w niej udział m.in. zwycięzcą 71. Tour de Pologne – Rafał Majka, mistrz świata – Michał Kwiatkowski oraz drużyna Mistrzostw Świata. Obecni byli także przedstawiciele sponsorów i patronów medialnych. Gości powitał Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, który stwierdził: – Serce się raduje na widok tego, jak rozwija się polskie kolarstwo. Mam nadzieję, że Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa przyniesie efekty w postaci następców Majki i Kwiatkowskiego.

Podczas spotkania Telewizja Polska i Lang Team podpisali nową umowę o współpracy. Dzięki niej polski narodowy wyścig będzie obecny na antenach telewizji publicznej przez najbliższe pięć lat. – Współpracujemy z Czesławem Langiem od kilkunastu lat i ta współpraca zawsze układała się znakomicie – mówił Marian Zalewski, członek Zarządu TVP. – Dzięki podpisanej umowie będziemy przez kolejne lata pracować dla dobra polskiego kolarstwa. A drugi z członków Zarządu TVP Bogusław Piwowar dodał: – Rozmawiamy obecnie o programie telewizyjnym, który propagowałby kolarstwo w wymiarze rekreacyjnym, jazdę na rowerze. Myślę, że od wiosny przyszłego roku taki program na antenie się pojawi.

Z nowej umowy bardzo zadowolony był Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang: – Cieszę się bardzo, że będziemy mogli współpracować przez kolejne lata. Chciałbym także bardzo podziękować kolarzom, którzy spełnili moje marzenia. Przez 21 lat budowaliśmy wspaniały teatr, w którym wreszcie mamy wielkich aktorów.

O wrażenia z tego sezonu pytano obecnych na uroczystości kolarzy. Rafał Majka przyznał, że dwa momenty w tym sezonie były dla niego najważniejsze – Tour de France i Tour de Pologne: – Do Polski przyjechałem zmotywowany po dobrym występie we Francji. Przyjechałem wygrać, ale nie tylko dla siebie, także dla polskich kibiców. Majka, który przygotowania do nowego sezonu rozpoczął od wspinaczki na Kilimandżaro, skomentował to tak: – To była bardzo wymagająca wycieczka i w przyszłości wolałbym jej nie powtarzać.

Przez pięć tygodni od treningów odpoczywał Michał Kwiatkowski. – Ten czas był potrzebny przede wszystkim po to, żeby moja głowa dostała trochę tlenu – powiedział mistrz świata, który już wznowił treningi.

W najbliższej przyszłości obaj kolarze poznają dokładny plan startów na przyszły sezon. Dla obu jednym z marzeń byłby start w kolejnej edycji Tour de Pologe.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *