„Diabelski Młyn” – słuchowisko i debata w radiowej Dwójce

23 listopada 2014 roku o godzinie 18:00 w Teatrze Powszechnym w Warszawie będzie można obejrzeć zrealizowany we współpracy z Programem 2 Polskiego Radia spektakl-słuchowisko „Diabelski Młyn”, w ramach cyklu wydarzeń artystycznych „O co się zabijać? Wojna. Pokój. Ukraina”. Słuchowisku towarzyszyć będzie także debata, którą poprowadzi Grzegorz Ślubowski – szef Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.

Od wybuchu konfliktu na Ukrainie polskie media, ale i zwykli obywatele, rozważają możliwość wybuchu otwartego konfliktu zbrojnego między Polską a Rosją. W swojej najnowszej sztuce Artur Pałyga idzie o krok dalej: wojna przyszła. Rosyjskie wojska przekraczają Bug i dokonują agresji na nasz kraj. Rozwój wydarzeń śledzony jest oczami kolejnych postaci – polityków, prawicowych i lewicowych publicystów, zaangażowanych społecznie artystów, zwyczajnych obywateli, Polaków i Rosjan. Jak potoczą się wydarzenia? Czy będzie można liczyć na sąsiadów i sojuszników? Czy tym razem uda się zsiąść z diabelskiego młyna historii?

Po spektaklu odbędzie się również debata, którą poprowadzi Grzegorz Ślubowski specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących Europy Wschodniej. Gośćmi spotkania będą: prof. Włodzimierz Marciniak z PAN, dr Olaf Osica – dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Jerzy Czech – tłumacz.

Słuchowisko i debata – 23 listopada, niedziela, godzina 18:00, Teatr Powszechny przy ul. Jana Zamoyskiego 20 w Warszawie. Transmisja na antenie Dwójki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *