Towarzyskie mecze Polski z Nigerią i Koreą Południową w TVP1

23 marca (piątek) w Telewizji Polskiej wielkie emocje. Reprezentacja Polski zagra na kilkanaście tygodni przed Mundialem towarzyski mecz z Nigerią. Cztery dni później z Koreą Południową. Transmisja obu spotkań w TVP1, TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. W kanale sportowym Telewizji Polskiej piątek będzie piłkarskim wieczorem, bo na widzów czekają trzy inne emocjonujące spotkania.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Mecz z Nigerią skomentują: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Studio z Wrocławia poprowadzi Jacek Kurowski, a jego gośćmi będą: Radosław Majewski, Maciej Makuszewski i Marek Saganowski. Analizy taktycznej spotkania dokonają: Maciej Iwański i trener Rafał Ulatowski. Reporterami będą: Szymon Borczuch, Mariusz Jankowski i Sylwia Dekiert. Piłkarski wieczór poprowadzi ze studia w Warszawie Rafał Patyra, a wśród jego gości znajdą się: Jan Tomaszewski, trener Robert Podoliński i Bartłomiej Rabij.

Studio w TVP Sport rozpocznie się 23 marca już o godz. 16:00 i potrwa aż do 23:30. W jego trakcie widzowie nie tylko będą mogli zapoznać się z najważniejszymi wiadomościami przed spotkaniem Polska – Nigeria i analizami po nim, lecz także zobaczą bardzo emocjonująco zapowiadające się mecze: Brazylia – Rosja (godz. 16:55), Niemcy – Hiszpania i Argentyna – Włochy (transmisja łączona od godz. 20:40).

Cztery dni później na Stadionie Śląskim w Chorzowie spotkanie Polski z Koreą Południową będą komentować: Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Studio poprowadzi Jacek Kurowski, a będą mu towarzyszyć: Jerzy Dudek, Włodzimierz Lubański i Michał Żewłakow. Rafał Patyra wraz z trenerem Ulatowskim dokonają analizy taktycznej spotkania. Reporterami będą: Szymon Borczuch, Mariusz Jankowski i Sylwia Dekiert.

Dodatkowe materiały o kadrze (wywiady z piłkarzami, konferencje prasowe, ciekawostki, aktualne meldunki) będzie można znaleźć w sportowych serwisach informacyjnych, a także na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Na koncie facebookowym TVP Sport dzień przed oficjalnymi meczami będzie można zobaczyć treningi reprezentacji Polski.

TVP zakupiła wyłączne prawa do mistrzostw świata w piłce nożnej 2018 i 2022, EURO 2020 oraz do meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata oraz dwóch cyklach nowo utworzonych rozgrywek UEFA – Ligi Narodów 2018 i 2022.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *