Trójka z transmisją koncertu „Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych”

W środę 1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych”. W programie wieczoru znajdą się zarówno oryginalne partyzanckie utwory, jak również współczesne kompozycje inspirowane ich losami. A to wszystko w wykonaniu zespołu pod kierownictwem Lidii i Marcina Pospieszalskich. Transmisja na antenie Trójki od godziny 21:05.

Fundacja Sztafeta we współpracy z Edycją Św. Pawła wydała w ubiegłym roku płytę „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” zawierającą autentyczne partyzanckie utwory, śpiewane przez żołnierzy I oraz II konspiracji, zwłaszcza w Wileńskich Brygadach AK oraz kompozycje Andrzeja Dziubka, z projektu zespołu De Press „Myśmy Rebelianci”. – Wśród nich jest kilka utworów powstałych w czasie wojny i śpiewanych w całej Polsce. Partyzanckie piosenki w nowej aranżacji, w wykonaniu młodych artystów, zyskały nowe życie. Natomiast „Piosenka o polskim lesie”, wyśpiewana przez Żołnierza Wyklętego – Tadeusza Sułowskiego, jest niczym pałeczka przekazana w sztafecie pamięci i historii – wyjaśnia Anna Żochowska z Fundacji Sztafeta, odpowiadająca za projekt „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych”.

Udział wzięli w nim i wystąpią na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej w Trójce: Lidia Pospieszalska, wokaliści Garwolińskiego Teatru Muzycznego Od Czapy oraz muzycy Band Czapo Ba: Dariusz Budkiewicz (gitara basowa), Dariusz Bafeltowski (gitary akustyczna i elektryczna) Nikodem Pospieszalski (perkusja), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas), Marcin Pospieszalski (instrumenty klawiszowe, cymbały), Julian Czaporowski (akordeon) oraz – gościnnie – kwartet smyczkowy Smykowisko.

Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia w środę 1 marca od godziny 21:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *