Trójka zaprasza na koncerty Red Bull Music Academy Weekender

Cztery koncerty poprzedzające polską edycję festiwalu Red Bull Music Academy Weekender odbędą się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie radiowej Trójki. W czwartek, 21 kwietnia 2016 roku, podczas wieczoru inaugurującego ten cykl, na scenie przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Resina. Transmisja występu w „Programie Alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej.

Red Bull Music Academy Weekender to „mobilny” festiwal, który gromadzi najświeższe muzyczne zjawiska kształtujące współczesne brzmienie muzyki. Wydarzenie już po raz trzeci zawita do Warszawy, gdzie w dniach 19-22 maja na scenie na pl. Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki oraz kilku klubach wystąpi prawie 30 artystów, w tym m.in. Andy Stott, Brodka, Mazolewski Big Band feat. Namysłowski, Jacek Sienkiewicz i Zamilska.

Dobrą tradycją RBMAW stały się zapowiadające festiwal koncerty, transmitowane na żywo przez Program 3 Polskiego Radia. Tak będzie również w tym roku – w Studiu im. Agnieszki Osieckiej i jednocześnie w „Programie Alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej gościć będą przedstawiciele nowej polskiej muzyki.

21 kwietnia, podczas koncertu otwarcia, zaprezentuje się Resina. Pod tym pseudonimem ukrywa się Karolina Rec – wiolonczelistka i kompozytorka, znana fanom polskiej muzyki alternatywnej z takich formacji, jak: Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki, Nathalie and The Loners, Anthony Chorale czy zespół Michała Bieli. Debiutancki album artystki, na którym znajdzie się miks smyczków i elektroniki, zaplanowany został na jesień.

Tydzień później zmiana nastroju – 28 kwietnia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 zainstaluje się wrocławski duet Oxford Drama. Pastelowa elektronika, kruche melodie, żywe emocje – Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka potrafią zbudować nastrój, równocześnie zapraszając do tańca, co jest zresztą znakiem rozpoznawczym artystów z wytwórni Brennnessel Records. Nie dziwią więc entuzjastyczne recenzje „In Awe” – debiutanckiego albumu formacji, ani tym bardziej frekwencja na ich koncertach.

Kolejni artyści, którzy zaprezentują się podczas Red Bull Music Academy Weekender w Trójce, to duet SOTEI (5 maja) i również dwuosobowy projekt We Draw A (12 maja).

W kwietniowe i majowe środy oraz czwartki w „Programie alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej (godzina 19:00) można wygrać bilety na koncerty odbywające się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Transmisje na antenie Trójki oraz w formie wideo na stronie www.polskieradio.pl/trojka.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *