„Trzeba zabić tę miłość” po rekonstrukcji w Kino Polska

„Trzeba zabić tę miłość” Janusza Morgensterna po cyfrowej rekonstrukcji już 7 czerwca 2015 roku na antenie Kino Polska.

Film, który z Jadwigi Jankowskiej uczynił w momencie premiery ikonę młodego pokolenia, został wówczas uznany za skandalizujący – na tyle, że wyświetlany był tylko w wybranych, studyjnych kinach. To jednak wystarczyło: tak szczerego obrazu życia młodych ludzi jeszcze w polskim kinie nie było. Złamane już na wstępie marzenia o karierze w wielkim mieście, idealistyczna miłość przegrywająca z cynicznymi romansami, pieniądze rządzące każdą dziedziną życia, a wszystko to w świeżej, dającej wrażenie autentyczności formie. Dzieło Morgensterna nie zestarzało się ani trochę, o czym świadczy choćby wybranie go przez Martina Scorsese do jego autorskiego przeglądu Masterpieces of Polish Cinema.

Debiutująca w kinie Jankowska jest rzeczywiście niezwykła. Pełna sprzeczności, zmysłowa, choć daleka od klasycznych filmowych amantek, stała się wzorcem „współczesnej dziewczyny”. Warto też jednak zwrócić uwagę na tragikomiczny wątek postaci granej przez Jana Himilsbacha. Historia pechowej miłości człowieka i psa zasługiwałaby na osobny krótki metraż.

Kino Polska pokaże „Trzeba zabić tę miłość” w wersji po cyfrowej rekonstrukcji, a zatem z obrazem i dźwiękiem takiej jakości, jak w dniu premiery.

„Trzeba zabić tę miłość”

Premiera: niedziela, 7 czerwca, godzina 15:50
Powtórka: wtorek, 9 czerwca, i czwartek, 18 czerwca, godzina 13:00

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *