Trzeci sezon „Galerii” od 28 stycznia na antenie TVP1/HD

Julia Pietrucha za kratkami. Iwona Guzowska w roli więźniarki, która ją pobije. Monika Kwiatkowska, Dorota Naruszewicz, Dorota Czaja-Bilska, Aleksandra Kisio, Ada Fijał, Krzysztof Wieszczek, Ignacy Gogolewski i wielu innych wspaniałych aktorów  w zaskakujących kreacjach – wszystko w nowym, trzecim sezonie „Galerii”.

Przypomnijmy. Anita (Julia Pietrucha) wzięła na siebie winę za spowodowanie wypadku przez pijanego Patryka (Dominik Rybiałek). Dziewczyna nie spodziewała się, że jej dobre intencje obrócą się przeciwko niej samej. Rozpieszczona córeczka Tadeusza Woydatta (Tomasz Dedek), niespodziewanie trafi za kratki. Będzie dzielić celę z Darią, kryminalistką z bogatą przestępczą przeszłością – w tej roli mistrzyni świata w kickboxingu oraz boksie zawodowym i jednocześnie posłanka Iwona Guzowska. Anita będzie naprawdę się bać. Agresywna Daria nie da jej spokoju. Pewnego dnia skatuje córkę właściciela galerii.

Dziewczyna nie trafiłaby do więzienia, gdyby nie determinacja i rozpacza Ewy, siostry ofiary, która zginęła w wypadku. Ewa nie odpuści i będzie walczyć o sprawiedliwość. W tej roli – Monika Kwiatkowska („Głęboka woda”, „Od pełni do pełni”). Również Patryk dręczony wyrzutami sumienia nie będzie miał łatwego życia. Zacznie jeszcze bardziej rozrabiać i pić, aż w końcu nie wytrzyma i przyzna się do winy. Choć syna wychowuje Michał (Rafał Cieszyński), tarapaty w jakich znalazł się chłopak zmuszą do powrotu do kraju jego matkę – Klaudię. Widzowie poznają w tej roli Dorotę Naruszewicz („Klan”).

Z kolei właściciel tytułowej galerii – Tadeusz Woydatt oprócz kłopotów z córką będzie miał też problemy z pasierbem Adamem (Bartosz Porczyk). Jeszcze w poprzednim sezonie chłopak podstępem wykurzył Woydatta z galerii. Ojczym jednak nie odpuści i wróci do pracy w centrum. O pomoc w odbudowaniu swojej pozycji poprosi dawną przyjaciółkę Sylwię, specjalistkę od PR. Zagra ją Dorota Czaja-Bilska („Tancerze”, „Pierwsza miłość”). Z nią do galerii trafi Iwona, niestroniąca od romansów malarka – tę barwną postać wykreuje Ada Fijał („Klan”, „Barwy szczęścia”).

Sporym zaskoczeniem dla widzów będzie też pewnie przewrót w życiu Waldka (Łukasz Garlicki). Otóż niespodziewanie zostanie ojcem niemowlaka. Matka dziecka, którą Waldek porzucił nie będzie mogła już zajmować się maluchem – teraz przyjdzie kolej na niego. Ciekawe czy pogodzi zmienianie pieluch z pracą ochroniarza w galerii. Jak zawsze będzie próbował przerzucić odpowiedzialność na Sebastiana (Jakub Wróblewski). Przystojny konserwator wpadnie jednak w niebezpieczne sidła Ady, znudzonej żony biznesmena – parę zagrają Aleksandra Kisio („Edi”, „Wojna żeńsko męska”, „Prosto w serce”) i Krzysztof Wieszczek („Na wspólnej”, „Szpilki na Giewoncie”). Będzie się działo kiedy mężulek odkryje, że żona ma romans na boku.

Widzowie mogą też liczyć na kontynuację komediowego wątku a’la „Hotel Marigold” z udziałem trzech podopiecznych domu opieki (Elżbieta Jodłowska, Maria Maj i Emilia Krakowska). Po zakupowych szaleństwach w galerii, panie czeka kolejna przygoda. W jednej z nich – Wandzie (Jodłowska) zakocha się Ignacy – w tej roli Ignacy Gogolewski. Jednocześnie dojdzie do spotkania Gogolewskiego i Krakowskiej, którzy przed laty zagrali razem w „Chłopach”. Z pewnością w trzecim sezonie „Galerii” nie zabraknie wielkiego aktorstwa i fascynujących wątków. Nowe odcinki od poniedziałku 28 stycznia w TVP1/HD (poniedziałek-piątek, godzina 18:45).

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *