TVP z aplikacją HbbTV z okazji MŚ w piłce ręcznej (grafika)

Telewizja Polska uruchomiła specjalną aplikację przygotowaną z okazji Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, rozgrywanych od 11 stycznia w Hiszpanii. SPORT.TVP.PL jest kolejną propozycją telewizji hybrydowej i jak dotąd najbardziej zaawansowaną zarówno od strony jej funkcjonalności, jak i zastosowanych rozwiązań graficznych.

Nowością jest projekt Picture In Picture, który umożliwia śledzenie tego co dzieje się na ekranie z równoczesnym przeglądaniem treści HbbTV. Podczas jej wyświetlania aktualnie oglądany program nie znika, lecz jest przez cały czas widoczny w pomniejszonym oknie. Żółty przycisk na pilocie pozwala na natychmiastowe powiększenie obrazu bez konieczności wychodzenia z aplikacji. Kolejną nowością jest infobelka, czyli panel z przewijającymi się najnowszymi, krótkimi wiadomościami sportowymi.

Widzowie śledzący rozgrywki w piłce ręcznej mogą zdobyć najświeższe dane o wynikach, sprawdzić składy drużyn, w tym oczywiście polskiej reprezentacji, uzyskać informacje na temat stadionów i miejsc rozgrywek, poznać historię tej dyscypliny i terminarz transmisji telewizyjnych z poszczególnych meczów. Obok informacji tekstowych aplikacja zawiera galerię zdjęć oraz zakładkę z ankietą, w której znajdą się gry, zabawy i esemesowe głosowania w konkursach i plebiscytach. Serwis dedykowany obecnie rozgrywkom w Hiszpanii zostanie zmodyfikowany i będzie miał uniwersalny sportowy charakter. Nowa, pełna wersja aplikacji SPORT.TVP.PL, rozbudowana m.in. o możliwość oglądania video będzie dostępna już w następnym miesiącu.

Telewizja Polska udostępniła usługę HbbTV w czerwcu ubiegłego roku wdrażając pilotażowy serwis poświęcony wielkim wydarzeniom sportowym Euro 2012 i Igrzyskom Olimpijskim Londyn 2012. Z aplikacji korzystało codziennie średnio kilka tysięcy odbiorców. Od tamtej pory telewizja hybrydowa TVP wzbogaciła się o kolejne ciekawe projekty takie jak: aplikacja główna, na której znajdują się serwisy informacyjne i pogodowe oraz aplikacje dedykowane konkretnym programom np. Teatrowi Telewizji TVP1, czy porannej audycji „Pytanie na śniadanie” w TVP2.

hbbtvms

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *