TVN 7 z ofertą na wiosnę 2015

Propozycje Siódemki na wiosnę 2015 roku to m.in. seriale – „Czarne Lustro” i „Czarna Lista” oraz show „Gwiazdy wierzą w duchy”. Dla fanów telenowel stacja przygotowała „Kobietę ze Stali”, a na kino dokumentalne złożą się takie tytuły jak m.in.: „Chwała dziwkom” czy „Grzechy mojego ojca”.

Wiosenna ramówka w TVN 7 rusza już 1 marca. A pierwszą nowością jest serial kryminalny „Tajemnice Laury”. Laura Diamond, w tej roli laureatka nagrody Emmy – Debra Messing, to niezwykle zdolna i ambitna pani detektyw nowojorskiej policji. A także zabiegana matka sześcioletnich bliźniaków, o których z czułością sama mówi „potwory”. Jej życie to wyjątkowa karuzela emocjonalna. Macierzyństwo jest dla niej niejednokrotnie bardziej skomplikowane niż pościg za najgorszym przestępcą. W rozwiązywaniu problemów, nie pomaga jej także ex-mąż – amant i czaruś, a jednocześnie porucznik policji, którego Laura wciąż skrycie kocha…
Premiera: niedziela, 1 marca, godzina 22:10
Emisja: niedziela, godzina 22:10

Telenowela „Kobieta ze Stali” to jeden z największych hitów meksykańskiej telewizji ostatnich lat. Serial bije rekordy popularności nie tylko w swoim kraju. Wielki sukces odniósł w Stanach Zjednoczonych, gdzie ostatni odcinek obejrzało prawie 10 milionów widzów. Bohaterką telenoweli jest piękna, bogata i spełniona zawodowo Valentina. Do tego jest szaleńczo zakochana i za kilka dni ma stanąć na ślubnym kobiercu. Nie podejrzewa jednak, że przyszły mąż uknuł spisek, by przejąć jej fortunę. Kiedy plan zaczyna się sypać, mężczyzna ucieka, a Valentina zostaje porzucona przed ołtarzem. To wydarzenie zmienia osobowość kobiety. Bohaterka wyjeżdża na ranczo Los Cascabales, by rozpocząć nowe życie, samotnie i bez mężczyzn. Będzie to jednak trudne, albowiem jej bliskim sąsiadem zostanie przystojny i pewny siebie José Miguel…
Premiera: poniedziałek, 2 marca, godzina 17:00
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 17:00

„Gwiazdy wierzą w duchy” to show, gdzie celebryci przyznają się do spotkań z duszami zmarłych. Co więcej, są przekonani, że otaczają ich na co dzień. To program dla widzów o mocnych nerwach. Wciągający i budzący strach równocześnie. Pełen nieprawdopodobnych sytuacji, które wydają się jednak całkiem prawdopodobne… Widzowie poznają między innymi opowieść Marilyna Mansona o jego pobycie w nawiedzonym domu, w którym słyszał dziwne głosy. Daryl Hannah opowie jak spotkanie z tajemniczą kobietą odmieniło jej życie. Joan Rivers poprosi kapłankę VooDoo, aby pomogła jej uporać się ze złą zjawą. A Kelly Clarkson zrelacjonuje jak kilka duchów powoli zniszczyło jej życie. To tylko namiastka znanych nazwisk i przerażających historii. Ten program mówi: uwierz w ducha!
Premiera: poniedziałek, 2 marca, godzina 18:00
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 18:00

„Czarne Lustro” to serial, w którym może się przejrzeć każdy, bo pokazane w nim historie są bliskie większości z nas. To odbicie naszej cywilizacji oraz zapowiedź konsekwencji, które mogą doprowadzić do jej upadku, jeśli nic się nie zmieni. W serialu zostaje poruszony między innymi problem przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki, zgubnego wpływu nowych technologii na sprawy osobiste, czy podporządkowanie życia regułom telewizji i portali społecznościowych. Raz mamy do czynienia z thrillerem, innym razem z powolną narracją niemal bez dialogów. Raz historia jest do bólu realistyczna, a w kolejnym odcinku futurystyczna. Wszystkie łączy niebanalność i zmuszanie do refleksji. „Czarne Lustro” to serial obowiązkowy. Warto spojrzeć w tytułowe zwierciadło. Czy rzeczywiście zmierzamy w tym niepokojącym kierunku?
Premiera: środa, 4 marca, godzina 22:50
Emisja: środa, godzina 22:50

Już w kwietniu widzowie wejdą ponownie w mroczny świat Raymonda „Red” Reddingtona, bohatera serialu „Czarna Lista” – najbardziej poszukiwanego przestępcy na świecie. W historii „Reda” kluczowa jest tytułowa czarna lista. Zawiera ona nazwiska najbardziej niebezpiecznych przestępców, z którymi Reddington kiedyś współpracował. Teraz chce się zemścić i zdemaskować szpiegów, terrorystów i zabójców, którzy cały czas działają na zlecenie karteli narkotykowych. Drugi sezon odkryje jeszcze więcej tajemnic i wprowadzi do mrocznej historii nowych bohaterów… W serialu pojawi się Naomi Highland (Mary-Louise Parker), była żona „Reda”, która mocno namiesza w życiu głównego bohatera. Czy przeciwnicy „Reda” wykorzystają sytuację?
Premiera: czwarte, 23 kwietnia, godzina 22:00
Emisja: czwartek, godzina 22:00

W marcu na antenie TVN 7 widzowie zobaczą nie tylko seriale, ale także filmy fabularne. A wśród nich „Starcie Tytanów”, gdzie w rolę Perseusza wcielił się młody aktor, Sam Worthington, wcześniej główny bohater „Avatara” (niedziela, 8 marca, godzina 20:00) oraz „Medium” w reżyserii Clinta Eastwooda (środa, 11 marca, godzina 20:00). Siódemka pokaże też dokument o absolutnym fenomenie popkultury ostatnich lat, Justinie Bieberze „Justin Bieber: Never Say Never” (sobota, 7 marca, godzina 16:50). TVN 7 zaprasza też na komedię dla całej rodziny „Happy Feet: Tupot małych stop” (piątek, 13 marca, godzina 19:00) oraz dwa filmy: „Wielki Mike” z oscarową rolą Sandry Bullock (środa, 25 marca, godzina 20:00), a także „Zodiak” w reżyserii Davida Finchera, który nakręcił go na podstawie autentycznej historii seryjnego mordercy z San Francisco (wtorek, 31 marca, godzina 20:00).

15 kwietnia powróci pasmo „Dokument w TVN 7”, a w nim nowe filmy dokumentalne. W każdą środę wieczorem widzowie będą mogli zgłębić trudne i często niepodejmowane wcześniej tematy. Propozycje pasma to wyselekcjonowane filmy, które nagrodzono lub nominowano w wielu prestiżowych konkursach na całym świecie. Wśród nich znalazły się: obraz „Chwała Dziwkom”, który otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w konkursie „Horyzonty” na MFF w Wenecji oraz film „Grzechy mojego ojca”, który z sukcesem pokazano na Festiwalu Sundance.
Premiera: środa, 15 kwietnia
Emisja: środa

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *