TVN liderem wiosennych ramówek

TVN był w pierwszym miesiącu emisji wiosennych ramówek telewizyjnych najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym w Polsce w dwóch grupach, tj. w komercyjnej grupie wszystkich widzów w wieku 16-49 lat oraz w kategorii widzów 16-49 z dużych miast. Zarówno w ujęciu całodobowym, jak i w primetime TVN pokonała konkurencję, uzyskując najwyższe udziały w rynku oglądalności.

W porze najwyższej oglądalności telewizji w godzinach 18:00-23:00 (primetime) udział TVN w grupie docelowej widzów w wieku 16-49 wyniósł 15,8%. W ujęciu całodobowym w tej grupie widzów stacja również osiągnęła najwyższy wynik na rynku, z udziałem 14,1%. Wielkomiejska widownia (A16-49, miasta 100 tys. +) także najczęściej wybierała TVN, co dało stacji udział na poziomie 18,5% w primetime oraz 16,3% w ujęciu całodobowym.

Największą przewagę nad konkurencją TVN uzyskał w komercyjnej grupie widzów z dużych miast z wysokimi dochodami. Udział stacji w tej grupie w marcu wyniósł 19,2% w primetime oraz 16,9% w ujęciu całodobowym i w obu przypadkach wzrósł w relacji do marca poprzedniego roku (wtedy wyniósł odpowiednio 18,2% i 15,8%).

Udany powrót „You Can Dance” czy „Mamy Cię!” to wyraźny sygnał, że widzowie niechętnie rozstają się ze swoimi ulubionymi programami. Stęsknieni, wracają do nas po najlepszą rozrywkę, bo wiedzą, że realizujemy ją z pasją. Tej wiosny do grona sprawdzonych faworytów dołączyły nowe produkcje. „Mali giganci” już od pierwszego odcinka są naszym numerem jeden wśród najchętniej oglądanych programów rozrywkowych – powiedział Edward Miszczak, Członek Zarządu i Dyrektor Programowy TVN.

„Mali giganci” to nowy talent show TVN, prowadzony przez dziennikarza Filipa Chajzera, w którym mali uczestnicy prezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne i w kategorii show. Program z udziałem piosenkarki Agnieszki Chylińskiej, aktorki Katarzyny Bujakiewicz i showmana Kuby Wojewódzkiego w roli jurorów, jest najchętniej oglądanym programem rozrywkowym TVN tej wiosny, ze średnią widownią 3,6 mln widzów. Udział programu w komercyjnej grupie docelowej widzów 16-49 sięgał w marcu nawet 24,6%. „Mali giganci” byli w marcu liderem w swoim paśmie nadawania zarówno w grupie wszystkich widzów 4+, jak i w grupie 16-49.

Drugą najchętniej oglądaną pozycją rozrywkową w ofercie programowej TVN tej wiosny jest program „Mamy Cię!”. Polska wersja kanadyjskiego przeboju „Surprise, Surprise”, w którym osobowości ze świata filmu, mediów, polityki i show-biznesu wplątywane są w śmieszne, przedziwne, a czasami absurdalne sytuacje, po 11 latach wróciła na antenę TVN w nowej odsłonie i z nowym duetem prowadzących: Marcinem Prokopem i Szymonem Hołownią. Program oglądało nawet 3,2 mln widzów, co przełożyło się na 21,2% udziału stacji w komercyjnej grupie docelowej widzów w wieku 16-49.

Na antenę TVN powrócił program dla miłośników tańca „You Can Dance – Po Prostu Tańcz!”. Show, w którym nagrodą główną jest kurs w prestiżowej szkole tańca oraz 100 tysięcy złotych, ponownie poprowadzi Patricia Kazadi, a występy uczestników oceniają: Agustin Egurrola, Kinga Rusin i Michał Piróg. Marcowe odcinki z relacjami z castingów do programu prowadzonych w pięciu miastach Polski oglądały średnio blisko 2 mln widzów. Najwyższy udział programu w komercyjnej grupie docelowej (A16-49) sięgnął 20,2%.

W tym sezonie TVN ponownie emituje „Project Runway”. Program poprowadzi znana z wybiegów światowych projektantów top modelka Anja Rubik. W marcu br. początki rywalizacji czternastu ambitnych projektantów z całej Polski oglądało do 1,4 mln osób.

Dobre wyniki oglądalności osiągnął emitowany po raz pierwszy na antenie TVN „Piekielny hotel” – program, w którym Małgorzata Rozenek pokazuje właścicielom hoteli w całej Polsce pożądany kierunek rozwoju i zmian, które ochronią ich biznes przed bankructwem. Jeden z marcowych odcinków programu, emitowanego w każdą niedzielę o godzinie 18:00, oglądało nawet 1,8 mln widzów. Kolejna nowość z wiosennej ramówki TVN – „Żony Hollywood” – o kulisach życia Polek, które od lat mieszkają i osiągnęły sukces w Los Angeles, gromadziła w marcu nawet ponad 1,2 mln widzów. W godzinach emisji programu (poniedziałek, godzina 22:30) stacja TVN plasowała się na pierwszym miejscu na rynku telewizyjnym (udział 16% w grupie komercyjnej 16-49).

Nadal popularnością wśród programów TVN cieszą się programy związane z tematyką kulinarną, reprezentowane w tym sezonie przez „Kuchenne rewolucje” i „Ugotowanych”. Autorski program Magdy Gessler na stałe zapisał się w świadomości widzów TVN i co czwartek, już jedenasty sezon z rzędu gromadzi widzów przed telewizorami. Średnia widownia „Kuchennych rewolucji” utrzymywała się w marcu na poziomie 2,3 mln widzów, a maksymalny udział TVN w rynku telewizyjnym podczas emisji tego programu sięgnął w marcu 22,3% (A16-49). W komercyjnej grupie docelowej żaden inny program nadawany w tym paśmie nie cieszył się równie dużą popularnością. Program osiągał wtedy średnio 20,4% udziału w rynku. „Ugotowani” gromadzili w marcu przed telewizorami maksymalnie 1,7 mln widzów. Poza zmaganiami amatorów na kwiecień stacja przygotowała odcinki specjalne „Ugotowanych”, w których kulinarne wyzwanie podejmą Piotr Najsztub, Kazimiera Szczuka, Magda Steczkowska i Jakub „Jacob” Bartnik.

Widzowie TVN chętnie śledzą losy bohaterów serialowych. W tej kategorii programów najsilniejszą pozycję mają seriale „Na Wspólnej” i „Szpital” z widownią nawet 2,9 mln widzów. Inne znane z anteny TVN seriale obyczajowe – „Prawo Agaty” i „Ukrytą prawdę” oglądało w marcu do 2 mln widzów, a „Szkoła”, serial z kategorii scripted docu, był liderem w swoim paśmie oglądalności (poniedziałek-piątek, godzina 15:00) osiągając udział 19,3% w komercyjnej grupie docelowej.

Oferta serialowa TVN została tej wiosny rozbudowana o dwa nowe, emitowane w niedzielne wieczory, seriale komediowe: „Mąż czy nie mąż” z Magdaleną Schejbal w roli głównej oraz „Nie rób scen” z Joanną Brodzik. Scenariusze do pierwszego z nich powstały na podstawie kanadyjskiego serialu „Un sur 2”. Marcowe odcinki oglądało nawet 2,2 mln widzów. Drugi z seriali, realizowany przez własny zespół produkcyjny TVN na bazie izraelskiego tytułu „Little Mom”, który w 2014 roku otrzymał prestiżową nagrodę telewizyjną Rose d’Or dla najlepszego serialu komediowego, miał w marcu br. widownię liczącą do 1,9 mln osób.

Niezmiennie dużą popularnością cieszą się „Fakty TVN”. Wieczorne wydania głównego serwisu informacyjnego TVN gromadziły w marcu przed telewizorami widownię liczącą nawet do 4 mln osób. W kategorii serwisów informacyjnych na całym rynku telewizyjnym „Fakty TVN” (emitowane na antenie kanału TVN, stacji TVN24 oraz TVN24 Biznes i Świat), osiągnęły najwyższy średni udział zarówno w grupie ogólnej (26,6%), jak i w grupie komercyjnej 16-49 (26,3%), wyprzedzając „Wydarzenia” Polsatu (Polsat, Polsat News, Polsat News 2) z udziałem odpowiednio 18,3% i 21,1% oraz „Wiadomości” TVP1 (odpowiednio 25,3% i 18,2%). W obu grupach TVN był liderem rynku w paśmie nadawania „Faktów”.

Dominującą pozycję w godzinach swojej emisji zajmowały też weekendowe wydania programu telewizji śniadaniowej „Dzień Dobry TVN”. Program gromadził w marcu do 1,2 mln widzów.

Dobre wyniki oglądalności osiągały także inne pozycje z wiosennej ramówki TVN: program interwencyjny „Uwaga!” z widownią sięgającą 3,2 mln widzów, a także flagowe TVN-owskie talk show: „Rozmowy w toku” (do 1,5 mln widzów) oraz „Kuba Wojewódzki” (do 1,5 mln widzów). Ostatni z tych programów pozostawał w marcu liderem w swoim paśmie nadawania, co świadczy o tym, że we wtorkowe wieczory (po godzinie 22:30) spośród dostępnej oferty telewizyjnej w kraju widzowie najchętniej wybierali TVN.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *