TVP ABC nadaje już rok

TVP ABC, jedyny powszechnie dostępny, polski i bezpłatny kanał dla dzieci, obchodzi pierwsze urodziny. Choć powstał dopiero 15 lutego 2014 roku już jest jednym z liderów stacji dla najmłodszych. A teraz wśród urodzinowych niespodzianek proponuje swoim widzom m.in.: pełnometrażową animację „Lato Muminków”, konkursy dla widzów i nowoczesną aplikację „Telewizyjne abecadło”. A już niebawem m.in.: „Stacyjkowo”, „Opowieści z mchu i paproci”, „Była sobie Ziemia” oraz „Rozbójnik Rumcajs”.

Z okazji urodzin TVP ABC w magazynie informacyjnym „Masz wiadomość!” ogłosiła konkurs na wierszyki i rymowanki. Najlepsze z nich opublikowane będą na stronie internetowej abc.tvp.pl, a ich autorzy zostaną nagrodzeni koszulkami z Anakondą, Boćkiem i Cielaczkiem lub maskotkami TVP ABC.

Ponadto w programie „ABC wszystko wie” stacja rozpisała konkurs urodzinowy, w którym zadaniem dzieci jest narysowanie portretu/portretów Anakondy, Boćka i Cielaczka. Jego wyniki zostaną ogłoszone do 15 marca, a nagrodami będą upominki z TVP ABC, m.in. książki, koszulki i opaski odblaskowe.

Dziś powstał nowy serwis internetowy abc.tvp.pl. W jednym miejscu dostępne są wszystkie odcinki premierowych programów i większość audycji archiwalnych. Z kolei na fanpag’u facebook.com/tvpabc TVP ABC aktywizuje młodych internautów, komunikuje o konkursach, nowościach, premierach, gościach i tematach specjalnych.

W najbliższym czasie TVP ABC zaproponuje także darmową grę, która będzie dostępna na urządzeniach mobilnych. Aplikacja „Telewizyjne abecadło” to zabawa dla dzieci, która uczy literek, spostrzegawczości, kojarzenia i ćwiczy refleks. Gra będzie dostępna w serwisie internetowym abc.tvp.pl oraz za darmo w Play shop oraz Appstore – na urządzenia mobilne (tablety, smartfony) na systemach Android i Apple.

Staramy się podążać za naszym młodym widzem i trafić wszędzie tam, gdzie możemy go spotkać: w komputerach i urządzeniach mobilnych – mówi Małgorzata Mierzejewska, Kierownik Redakcji TVP ABC. – TVP ABC dostarcza widzom ciągle nowych atrakcji, które są dopełnieniem bogatej oferty telewizyjnej.

Wszystkim dzieciom w urodzinowy poranek, 15 lutego o godzinie 9:40, TVP ABC zaoferuje spotkanie z rodziną Muminków. Pełnometrażowa animacja „Lato Muminków” powstała na podstawie książki Tove Jansson i opowiada o losach rodziny Muminków po wybuch wulkanu, który wywołuje powódź.

A już na wiosnę TVP ABC w wieczornym paśmie dla rodziców przedstawi nowe odcinki programu „Niejadki i inne przypadki” oraz magazynu poradnikowego „Na kłopoty… ABC!”, mówiącego m.in. o wychowaniu, zdrowiu, sporcie, odżywianiu i lekturach. Natomiast młodsi widzowie zobaczą kolejne odsłony cotygodniowego magazynu informacyjnego „Masz wiadomość!”.

Wśród nowości wiosennych znajdą się też światowe przeboje animacji dziecięcej ostatnich sezonów. Od marca TVP ABC będzie pokazywać m.in. „Stacyjkowo”, „Rodzinę Rabatków”, „Dora poznaje świat” oraz „Nie ma jak Rosie”. Hitem z pewnością znów staną się „Opowieści z mchu i paproci” oraz oba cykle „Rozbójnika Rumcajsa”, który rodzice i dziadkowie przyjmą zapewne z sentymentem, a najmłodsi z ciekawością. Jednym i drugim spodoba się też na pewno wybitny serial edukacyjny „Była sobie ziemia” oraz – w formie filmu animowanego – „Owce w sieci”, który będzie uczył, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *