„Wieczór operowy” prosto z MET w radiowej Dwójce

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na kolejną transmisję z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Spektakl będący połączeniem dwóch oper jednoaktowych – „Jolanty” Czajkowskiego i „Zamku Sinobrodego” Bartóka w reżyserii Mariusza Trelińskiego już w najbliższą sobotę, 14 lutego o godzinie 18:30 na antenie Dwójki.

To wielki międzynarodowy sukces polskiego tenora Piotra Beczały i Mariusza Trelińskiego. Po raz pierwszy w historii polski reżyser operowy staje na deskach nowojorskiej Metropolitan. Co więcej, jego realizacja wchodzi od razu do ścisłej grupy tytułów transmitowanych na cały świat w cyklu MET live in HD. Spektakl złożony z dwóch oper, „Jolanty” Piotra Czajkowskiego i „Zamku Sinobrodego” Béli Bartóka, jest triumfem duetu artystycznego – Mariusza Trelińskiego i scenografa Borisa Kudlički. Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie w grudniu 2013 roku, a w styczniu 2015 operę po raz pierwszy zagrano na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Piotr Czajkowski – „Jolanta”. Występują: Alexei Tanovitski – bas, Roberto Alexey Markov – baryton, Piotr Beczała – tenor, Elchin Azizov – baryton, Keith Jameson – tenor, Matt Boehler – bas, Anna Netrebko – sopran, Mzia Nioradze – kontralt, Katherine Whyte – sopran.

Béla Bartók – „Zamek Sinobrodego”. Występują: Mikhail Petrenko – bas, Nadja Michael – sopran, Chór i orkiestra Metropolitan Opera pod dyrekcją Walerija Giergijewa.

Przed „Wieczorem operowym”, o godzinie 16:30 Dwójka zaprasza na audycję „Kto słucha, nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki”, w której krytycy muzyczni, goście Jacka Hawryluka, ocenią różne wykonania „Zamku Sinobrodego”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *