TVP ABC z ukraińskojęzycznymi wersjami swoich programów

Wojna na Ukrainie wstrząsnęła całym światem. Strach przed nią dotknął nie tylko ukraińskie dzieci, ale także polskie, które boją się o zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych. To dla nich zupełnie nowe emocje. Często także rodzice nie są przygotowani na rozmowę z dziećmi na ten temat. Dlatego Telewizja Polska w trosce o najmłodszych mieszkańców Ukrainy opracowała ukraińskie wersje językowe znanych i lubianych przez polskie dzieci bajek „Zagadki zwierzogromadki” i program „Halo Halo!”, a już niebawem „Licz na Wiktora”. Trwają intensywne prace nad przygotowaniem kolejnych tytułów.

Sprawdź ofertę kanału TVP ABC w PROGRAMIE TV

Oprócz emisji na kanale TVP ABC 2 o godz.: 6:00, 12:00 i 18:00, wszystkie opracowane w języku ukraińskim bajki i programy, są sukcesywnie publikowane w specjalnej zakładce na stronie TVP ABC pod linkiem: https://abc.tvp.pl/58929627/dlaUkrainy oraz w serwisie TVP VOD: https://vod.tvp.pl.

Z myślą o dzieciach i rodzicach w Polsce, antena zaprasza na audycje i programy poświęcone tej wyjątkowej sytuacji, w której się znaleźliśmy. „Studio ABC”, „Rozmowy na dwie głowy”, „e-MOCje” oraz „Moda na Rodzinę” będą odpowiadały na trudne pytania, dbając o emocje nas wszystkich.

Audycje wyemitowane zostaną w najbliższych dniach na antenie TVP ABC, natomiast po emisji będą dostępne w serwisie TVP VOD: https://vod.tvp.pl oraz na stronie TVP ABC w zakładce „Porady ABC pod linkiem: https://abc.tvp.pl/53770076/emocje.

„Studio ABC” przygotowało dwa specjalne integracyjne odcinki poświęcone Ukrainie. Odcinki, wraz z Wiadomirkiem, poprowadzi jego kuzyn zza wschodniej granicy – niebieski Ludmiłek, który zdradzi wiele ciekawostek na temat swojego kraju. Dzieci dowiedzą się co to za kraj, gdzie leży, jakie ma tradycje, co niezwykłego można tam zobaczyć i jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy Polską a Ukrainą. Pierwszy odcinek będzie można zobaczyć już we wtorek, 15 marca o godz. 15.30.

Sprawdź godziny emisji audycji „Studio ABC” w PROGRAMIE TV

„Rozmowy na dwie głowy” mają pomóc oswoić się dzieciom z trudnymi emocjami. W każdym odcinku jedna ze znanych z anteny TVP ABC postaci będzie zadawała pytania związane ze swoimi uczuciami, lękami, dylematami. Czego boi się Figu? Za czym tęskni Bzyk? Co denerwuje Wiewióra, a co trapi Margolcię? Na wszystkie te pytania odpowiadać będą Marta Chodorowska i Rafał Szajłko.

W programie „e-MOCje” swoimi przemyśleniami podzieli się młodzież, a eksperci podpowiedzą jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie. Odcinki wyemitowane zostaną 15, 22 i 29 marca o godz. 22.10.

Z myślą o rodzicach TVP ABC przygotowało specjalną wersję programu „e-MOCje”. W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę dorosłym także trudno radzić sobie z niepokojem, napięciem, obawami. Nie zawsze potrafimy być wsparciem dla własnych dzieci, nie wiemy jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie. Piotr Bajtlik porozmawia z psycholog dr Aleksandrą Piotrowską, która udzieli wskazówek rodzicom. Powstały cztery odcinki, które będą emitowane o godz. 21.55, codziennie od 14 do 23 marca oraz 29 i 30 marca.

W specjalnym odcinku „Mody na Rodzinę” Ewa Pietrzak porozmawia z psychologiem i psychoterapeutą, Markiem Figielą o sposobach budowania poczucia bezpieczeństwa całej rodziny, szczególnie dzieci. Sabina Zalewska opowie jaki wpływ na wychowanie dzieci ma wolontariat i dlaczego warto zachęcać do tego, aby pomagać potrzebującym. Nie zabraknie też felietonu na temat aktualnych działań edukacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych, jakie organizowane są specjalnie dla ukraińskich dzieci.

Sprawdź godziny emisji audycji „Moda na Rodzinę” w PROGRAMIE TV

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *