TVP bez kanałów HD na MUX-3?

23 maja Telewizja Polska zorganizowała na Uniwersytecie Warszawskim konferencję międzynarodową „Rola Oddziałów Terenowych TVP w rozwoju społeczeństwa informacyjnego”. Głównym celem spotkania ekspertów z dziedziny mediów elektronicznych, przedstawicieli uczelni, organów regulacyjnych, organizacji międzynarodowych i władz administracji rządowej i samorządowej była dyskusja nad przyszłością mediów publicznych, zwłaszcza regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej. Głos zabrał również Wiesław Łodzikowski, dyrektor TVP Technologie, który między innymi poruszył kwestię obecności kanałów HD na trzecim multipleksie (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Wiesław Łodzikowski omawiając na konferencji nowe możliwości dystrybucji treści publicznego nadawcy za pomocą usług szerokopasmowych, wyraził również swoją obawę o dalszą obecność kanałów HD na MUX-3.

Nie będziemy tylko skazani na multipleks trzeci, na którym za chwilę się okaże, że nie będziemy mogli emitować kanałów HD, bo nie będzie pasma na niego, skoro nas wyrzucono z multipleksu pierwszego, czy zejdziemy za chwileczkę – powiedział Wiesław Łodzikowski.

Źródło: Telewizja Polska/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *